Haber Detayı
02 Kasım 2020 - Pazartesi 09:50 Bu haber 1813 kez okundu
 
Uyuşturucuyla Mücadele Kampanyası Başladı
Türkiye’nin ve Adana’nın önemli sorunlarından biri olan uyuşturucu konusunda çalışmalar sürerken, Köklü Değişim Gençlik Kolları, gençliğin ve toplumun kanayan yarası olan uyuşturucuyla mücadele kapsamında “Gençlerimiz ve Geleceğimiz Uyuşturuluyor! Ne yapmalıyız?” başlıklı bir kampanya başlattı. Biz de Köklü Değişim Gençlik Kolları Adana Temsilcisi Furkan Toramantekin ile görüştük.
SİVİL TOPLUM Haberi
Uyuşturucuyla Mücadele Kampanyası Başladı

Türkiye’nin ve Adana’nın önemli sorunlarından biri olan uyuşturucu konusunda çalışmalar sürerken, Köklü Değişim Gençlik Kolları, gençliğin ve toplumun kanayan yarası olan uyuşturucuyla mücadele kapsamında “Gençlerimiz ve Geleceğimiz Uyuşturuluyor! Ne yapmalıyız?” başlıklı bir kampanya başlattı.


Türkiye genelinde 17 Ekim-15 Kasım tarihleri arasında sürdürülecek olan kampanya, uyuşturucu sorununun nereden kaynaklandığını ve kalıcı çözümün nasıl olacağına dair bilgi ve fikirler içeriyor.

Köklü Değişim Gençlik Kolları Adana Temsilcisi Furkan Toramantekin bu kampanya ile ilgili sitemize yapmış olduğu açıklama şu şekilde;

" Başlığını “Gençlerimiz ve Geleceğimiz Uyuşturuluyor! Ne yapmalıyız?” olarak belirlediğimiz ve toplumsal bir farkındaklık oluşturmaya çalıştığımız bu kampanya çerçevesinde stant çalışmaları,   kitapçık ve broşür dağıtımı, sivil toplum temsilcileri ile görüşmeler Adana halkıyla ve özellikle   gençlerle röpörtajlar yapmayı planlıyoruz. 

Bir kısım faliyetlerimiz yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. STK temsilcileri ile görüştük ve ulaşabildiğimiz yerlerle de görüşmeye ve farkındalık oluşturmaya devam edeceğiz. Stant çalışmalarımız olacak. Stant çalışmalarımızı Baraj Yolu Duygu Kafe civarında 03.11.2020 tarihinde başlatacağız. 

Kısaca belirtmem gerekirse bu hassas konu üzerinde toplumun dikkatini çekmek ve ilgililerin doğru ve köklü bir çözüm ile bu soruna yaklaşmalarını sağlamak istiyor ve ilgi ve yetkisi olanların desteklerini bekliyoruz.
"

Köklü Değişim Gençlik Kollarının sosyal medya hesaplarından kampanya duyurusu ile ilgili yaptığı açıklama şöyle:

“Uyuşturucu bağımlılığı ülkemizde ve tüm dünyada kan dondurucu şekilde hızla yayılıyor. Milyonlarca insan uyuşturucu kullanıyor, dünya genelinde her yıl yüzbinlerce insan hayatını kaybediyor!

Bu durum karşısında gözü yaşlı anneler ve babalar çaresiz, gençler ise bağımlı… Ve bağımlılık en sevdiklerimizi bizden koparıyor, uzaklaştırıyor. Uyuşturucu çok kolay bulunuyor, ancak çok da zor bırakılıyor! Ülkeler uyuşturucuyla mücadele ettiklerini söyledikleri halde bağımlılığın önüne geçilemiyor?

Neden peki?

Köşe başlarında, okul önlerinde, kafelerde ve aslında her yerde, bu uyuşturucu maddelerin satıldığı bilindiği halde neden engellenemiyor, neden engellenmiyor?

Gençler; bu bağımlılığının sonunun ölüm olduğunu bildikleri halde neden uyuşturucuya başlıyorlar?

Genç nesiller huzuru, mutluluğu İslam’da değil de bonzai ve çeşitli uyuşturucularda arıyorlar?

Neden peki hiç düşündünüz mü?

Bu meselede bizim sorumluluğumuz ne? Gençlerimiz ve geleceğimiz için ne yapmalıyız?

Bu gidişe dur demeliyiz! Peki, nasıl? Ne yapmalıyız?

Hepimiz bir şeyler yapmalıyız! Bir adım atmalıyız!

Köklü Değişim Gençlik Kolları olarak biz bir adım atıyoruz.

“Gençlerimiz ve Geleceğimiz Uyuşturuluyor! Diyerek yeni bir kampanya başlatıyoruz.

Gençliği bu madde bağımlılıklarından kurtarmak, şahsiyetli dava adamları yetiştirmek için “Ne Yapmalıyız?” diyoruz.

Tüm gençleri, geleceğimizi ve gençlerimizi düşünen herkesi bu kampanyaya destek vermeye davet ediyor ve yapacağımız çalışmaların hayırlara vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz.”

 

Kaynak: (Özel Haber) - adanagundemi.com Editör: Aziz Terzi
Etiketler: Uyuşturucuyla, Mücadele, Kampanyası, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı