Haber Detayı
29 Ocak 2020 - Çarşamba 09:16 Bu haber 5572 kez okundu
 
Donald Trump'ın Küstah Filistin Planına Adana'dan Cevap Geldi
Donald Trump'ın, gasıp yahudi varlığı İsrail sorununa çözüm olarak sunduğu "barış planı"na bir tepkide Köklü Değişim Adana Temsilciliğinden geldi. Köklü Değişim Medya Adana Temsilciliği 31 Ocak Cuma Günü Ulu Cami Cuma Namazı sonrası " KUDÜS BİZİMDİR" başlıklı basın açıklaması yapacağını ilan etti.
SİVİL TOPLUM Haberi
Donald Trump'ın Küstah Filistin Planına Adana'dan Cevap Geldi

ABD Başkanı Donald Trump, “İsrail” Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Beyaz Saray'da düzenlediği ortak basın toplantısında, işgal planını sözde Ortadoğu barış planı adı altında kamuoyuna açıkladı.

 

Anlaşmanın 80 sayfa olduğunu belirten Trump, planın hem “İsrail” hem de Filistin tarafı için çok değerli maddeler içerdiğini küstahça savundu.

Trump, konuşmasının başında, tek taraflı Ortadoğu barış planı kapsamında Kudüs'ün, “İsrail”in bölünmez başkenti olarak kabul edileceğini iddia etti.

 

Plan kapsamında “İsrail”in "gelecekte kurulacak Filistin devleti"nin koşullarını müzakere etmeye hazır olduğunu ifade eden Trump, amaçlarının birer ulus devlet olarak “İsrail” ve Filistin devletlerinin tanınması olduğunu vurguladı.

 

Filistin'e 4 Yıl Süre Tanındı

Sözde Ortadoğu barış planına göre Trump, Filistin'e, kıytırıktan bağımsız bir devlet olabilmesinde gerekli koşulları yerine getirebilmesi amacıyla 4 yıllık bir süre öngördüklerini belirtti.

 

Trump, bu kapsamda Filistin ekonomisini canlandıracağını savunduğu 50 milyar dolarlık bir ekonomik planın da hayata geçirilmesini hedeflediklerini ifade ederek siyasi rüşvet sundu.

 

Trump ayrıca, tek taraflı Ortadoğu barış planının bağımsız bir Filistin devleti ve Filistinliler için "son şans" olduğunu iddia etti.Yapılan bu yeni İŞGALİ BÜYÜTME planına İslam Dünyasından tepki yağdı.

 

Bu tepkilerden bir taneside Adana'dan geldi. Köklü Değişim Medya Adana Temsilciliğide 31 Ocak Cuma Günü Ulu Cami Cuma Namazı sonrası " KUDÜS BİZİMDİR" başlıklı basın açıklaması yapacağını ilan etti.

Kaynak: (Özel Haber) - adanagundemi.com Editör: Aziz Terzi
Etiketler: Donald, Trump'ın, Küstah, Filistin, Planına, Adana'dan, Cevap, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı