Haber Detayı
13 Ağustos 2019 - Salı 10:39 Bu haber 4298 kez okundu
 
TÜM MÜSLÜMANLAR FİLİSTİN İÇİN KENETLENMELİ
Kemal Özdal, İsrail'in Yahudi yerleşim yerlerini genişletmeyi planladığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:
DÜNYA Haberi
TÜM MÜSLÜMANLAR FİLİSTİN İÇİN KENETLENMELİ

 Taha Emre Özdemir Ankara 

"Bütün yaşadıklarımız Mescid-i Aksa'yı yıkma hazırlığının göstergesi. Aslında yüzyılın felaketi diyebileceğimiz ve bütün bölgeyi savaşa sürükleyecek olan bir adım" diyen Özdal, "Mescid-i Aksa'ya yapılan baskınlarla Filistinli Müslümanların hassasiyetini ve ilk kıblemizi koruma refleksini öldürmek  istiyorlar" ifadelerini kullandı.

 

Kemal Özdal, İsrail'in Yahudi yerleşim yerlerini genişletmeyi planladığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

 

"Filistinlilere ait olan yerleşim yerlerini yıkarak yerine Yahudi yerleşim noktalarını kurmak istiyorlar. İsrail, 100 yılın felaketi diye nitelendirdiğimiz anlaşmanın ardından Doğu Kudüs'te 70 bin kişinin yaşadığı bir bölgeyi yıkma kararı aldı ve bu yıkımı başlattı. Bir yandan Mescid-i Aksa'daki Filistinlileri abluka altına almaya çalışırken fiilen işgali genişleterek Bütün Ortadoğu'yu etkisi altına alacak bir çatışma ortamı oluşturacaklar. Bu çatışmaların devamında Mescid-i Aksa'yı yıkmayı planladıklarını düşünüyoruz."

 

Filistinli kardeşlerimizin direnebilecek gücü bulabilmek için Müslümanların desteğine ihtiyacı olduğunu hatırlatan Başkan Özdal, sözlerine şöyle devam etti:

 

"Siyasi bir karşılığı olan İslam İşbirliği Teşkilatı'nın sesini yükselterek ciddi adımlar atmalı. İslam İşbirliği Teşkilatı'nın öncülüğünde bütün Müslümanlar Filistin davası etrafında kenetlenerek harekete geçmeli."

 

Yeni Akit

Kaynak: Editör: Adana Gündemi
Etiketler: TÜM, MÜSLÜMANLAR, FİLİSTİN, İÇİN, KENETLENMELİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı