Haber Detayı
17 Haziran 2020 - Çarşamba 17:50 Bu haber 1472 kez okundu
 
MERSİN EMNİYETİNDEN OPERASYON ACEMİLİĞİ Mİ?
Mersin il Emniyet Müdürlüğü'nün Terör Örgütü FETÖ'ye yönelik gerçekleştirdiği operasyonda muteber tefsir ve hadis kitaplarını "örgütsel dökümanlar" olarak sergilemesi kamuoyunda tepkiye neden oldu.
ASAYİŞ Haberi
MERSİN EMNİYETİNDEN OPERASYON ACEMİLİĞİ Mİ?

ADANA GÜNDEMİ -  HABER MERKEZİ  

 

 Mersin il Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Terör örgütü FETÖ!ye yöneik olarak gerçekleştirilen bir operasyonda temel islami kaynak eserlerin "örgütsel döküman" olarak lanse edilp sergilenmesine sosyal medyadan ve kamuoyundan büyük tepki geldi. 

 

Zira Örgütsel Döküman olarak lanse edilen kitapların tek negatif gibi görünen yönü, örgütün yayın organı gibi çalışan Zaman Gazetesince İslami kamuoyunu etkilemek ve tirajını arttırmak maksadı ile promosyonm olarak dağılmış olması olarak öne çıkıyor. Suç unsuru gibi lanse edilen kitapların FETÖ Terör örgütü ile bağdaştırılması ilahiyat çevrelerince de hoş karşılanmadı. 

 

Bilindiği üzere Terör materyali gibi sunulan eserlerden Hak Dini Kur'a Dili'nin müellifi Elmalılı Hamdi Hamdi Yazır,  Cumhuriyetin ilk yıllarında yaşamış bir tefsir alimi. Kütübü Sitte ise Merhum hadis alimi İbrahim canan hoca tarafından derlenen bir hadis külliyatı. Diğer eser se Fıkıh alanında yetkin bir islam alimi olan Vehbe Zuhayli'ye ait. Her üç alimin de FETÖ ile bağdaştırılması Mersin İl Emniyet Müdürlüğü ekiplereinin acemiliği olarak değerlendiriliyor.

 

Haksöz Haber İnternet Sitesi tarafından gündeme getirlen skandal olay hakkında Mersin Emniyetinden düzeltme ve özür bekleniyor.

Kaynak: (Özel Haber) - adanagundemi.com Editör: Adana Gündemi
Etiketler: MERSİN, EMNİYETİNDEN, OPERASYON, ACEMİLİĞİ, Mİ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı