Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 17:49 Bu haber 2708 kez okundu
 
MAHMUT ERASLAN YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ
.ASİM(Adana sivil inisiyatif meclisi) yeni yönetim kurulunu seçmek üzere olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. ASİM'in yeni dönem başkanı yine Mahmut Eraslan oldu.
SİVİL TOPLUM Haberi
MAHMUT ERASLAN YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

asim-1-033.jpg

ADANA GÜNDEMİ-  ASİM(Adana sivil inisiyatif meclisi) yeni yönetim kurulunu seçmek üzere olağan genel kurulunu gerçekleştirdi.

 

ASİM bileşenleri(50 STK) yıllık çalışma planı cemaat tarikat diyanete yönelik saldırılar, İstanbul sözleşmesi, Diyarbakır HDP il binası önünde devam eden eylem, Adana’da düzenlenen altın koza film festivali ve karnavallar olmak üzere birçok konuyu istişare etti.

 

ASİM genel kurulunda tek aday gösterilen Mahmut Eraslan oy birliği ile yeniden başkan seçildi. Eraslan yaptığı teşekkür konuşmasında cemaat tarikat ve diyanete saldırıların arttığı bir dönemde daha çok birlik beraberlik ve dayanışmaya ihtiyacın olduğunu vurguladı.

 

Marjinal sol yapılar onlara bağlı basın yayın organları İslami yapıları hedef gösterdiğini, ülke için asıl ve en büyük tehlikenin mason ve misyoner yapılar olduğunu ifade etti. ASİM olarak kadına şiddetin önlenmesi için İstanbul sözleşmesine ihtiyaç yok, biran evvel bu sözleşmenin iptal edilmesi lazım. Cumartesi anneleri, HDP Diyarbakır il binası önünde eylem yapan anneler ve şiddete uğrayan tüm insanların yanında, hak, hukuk ve adaletten yanayız. CHP’li belediyelerin son dönemlerde sıfır israf söylemlerini yoğunlaştırdığı bir süreçte altın koza film festivali ve benzeri etkinliklere bütçe ayrılması veya desteklenmesinin eylem ve söylemlerin çelişiyor bu konuda tutarlılık bekliyoruz. ASİM bileşenleri olarak Adana ekonomisine katkıda bulunacak lezzet festivali gibi etkinlikleri önemsiyoruz lakin belediyenin bütçesinden çıkacak bütçeye toplumu ifsat eden etkinliklere, rakı festivali ve benzeri karnavallara karışıyız dedi.

 

Umut Kervanı Vakfında gerçekleşen genel kurulda ASİM Yönetim Kuruluna seçilen isimler şöyle oldu;

 

Adana IHH -Mahmut Eraslan

Anahtar der- Yalçın Çelik

Hayrat vakfı-Sami Açılkan

Birlik Vakfı-Naci Kazan

Siyer Vakfı-Sinan Konuk

Medeniyet Vakfı-Serdar Gürbey

Peygamber Sevdalıları-Orhan Erkuş

Güreş ihtisas Der-Mustafa Uslu

Davet Kardeşlik Vakfı-Mehmet Coşkun

Kaynak: Editör: Adana Gündemi
Etiketler: MAHMUT, ERASLAN, YENİDEN, BAŞKAN, SEÇİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı