Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 17:01 Bu haber 405 kez okundu
 
Alparslan Kuytul hakkında tahliye kararı verildi.
Furkan Vakfı Davasında tutuklu olarak yargılanan Alparslan Kuytul'un bugün yapılan duruşmasında tahliye kararı verildiği öğrenildi.
SİVİL TOPLUM Haberi
Alparslan Kuytul hakkında tahliye kararı verildi.

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na yönelik soruşturma kapsamında tutuklu yargılanan Alparslan Kuytul'un tahliyesine karar verildiği öğrenildi. Yurt dışı yasağı olmakla beraber duruşma 17 mart tarihine ertelendi.

TAHLİYE EDİLDİ

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na yönelik başlatılan soruşturma kapsamında tutuklu yargılanan Alparslan Kuytul ve beraberindeki 43 kişinin yargılanmasına Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Bolu Cezaevi'nden SEGBİS (Ses ve Görüntülü Bilgi Sistemi) ile Adana'da görülen duruşmaya katılan Alparslan Kuytul, hakkındaki asılsız suçlamaları reddederek beraatını talep etti.

KARAR COŞKUYLA KARŞILANDI

Mahkeme heyetinin Alparslan Kuytul ’un tutuklu yargılanmasına gerektirecek bir gerekçe olmaması sebebiyle tahliyesine karar verdiği bildirildi. Kararın açıklanmasının ardından yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Adana Adliyesi çevresinde bekleyen Alparslan Kuytul Taraftarları çeşitli sloganlar ile sevinç gösterileri yaptı.

Kaynak: (ISLAHHABER.NET) - ISLAH HABER Editör: Adana Gündemi
Etiketler: Alparslan, Kuytul, hakkında, tahliye, kararı, verildi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı