Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 13:42 Bu haber 8770 kez okundu
 
USTA GAZETECİLER YÜREĞİR'DE GÜNDEMİ DEGERLENDİRDİ
Usta Gazeteciler, Akşam Gazetesi Köşe Yazarı Hikmet Genç, 24 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek ve Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Melih Altınok Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi'nde ülkemizde yaşanan son gelişmeleri değerlendirdiler.
KÜLTÜR SANAT Haberi
USTA GAZETECİLER YÜREĞİR'DE GÜNDEMİ DEGERLENDİRDİ

ADANA GÜNDEMİ- 

 

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan sosyal ve kültürel belediyecilik alanında çok önemli çalışmalar yaptıklarını belirtti.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Başkan Çelikcan '' Yerel yönetimler vatandaşa en yakın kurumlardır. Sosyal ve Kültürel anlamda toplumun yaşam standardını yükseltmede daha etkilidir. Hizmete açtığımız 11 kültürevi ve Adana'nın en büyük kültürmerkeziyle Yüreğir sosyal ve kültürel belediyecilikle tanıştı. Kendi konularında kendisini ispat etmiş bir çok önemli insanı vatandaşlarımızla buluşturduk.Bundan sonra da sosyal ve kültürel belediyeciliğe önem vermeye ve en güzel örneklerini Yüreğir'de uygulamaya devam edeceğiz.'' şeklinde konuştu.

 

ABD DONANMASI 7-8 YILDIR AKDENİZDE

 

Bölge halkının sorunlarının sınırları olmayan ülkeler tarafından çözülemeyeceğini FETÖ'nün ise bir CIA aklı olduğunu  belirten Sabah Gazetesi Köşe Yazarı  Melih Altınok ''ABD Donanma Gemileri 7-8 yıldır Akdeniz'de bekliyorlar.Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Lideri ve İran Lideri'nin verdiği ortak fotoğraf ortalığın karışmasına neden oldu. Bölgede huzur ve güven istemeyen ABD, İngiltere,Fransa bölgede söz sahibi olmak istiyor. ABD'nin bölgede oynadığı oyunlar tutmadı.  Harcadığı 7 milyar doları çıkartmanın derdinde. Diğer yanda ise ABD Başkanı Trump çok büyük imaj kaybetmiş durumda. Fransa genel grev tehdidi altında. İngiltere'de ise eski huzur ortamı kaybolmuş durumda. Bu saldırılarla kendi gündemlerini oluşturmaya çalışıyorlar.'' dedi.

 

FETÖ'DEN SONRA TERÖR OLAYLARI DURMA NOKTASINA GELDİ

 

24 Tv Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek  Fetuhlahçı Terör Örgütü'nün ülkeye büyük zarar verdiğini belirterek ''Bunların gerçek yüzü ortaya çıkmadan önce terör örgütleri ile işbirliği yaptığını görüyoruz. PKK ile işbirliği yapıp ülkemizi karıştırmışla. Ülkenin her köşesinde her gün ayrı bir olay yaşanıyordu. FETÖ'nün eli ayağı kesilince olaylar da bitti.

 

Liderimiz Cumhurbaşkanımız recep Tayyip Erdoğan sayesinde Dünya'da itibarımız arttı Bugün kendi SİHA'sını yapan Dünya'da 6-7 ülkeden biriyiz. Medya üzerinden oynanan oyunlar da artık tutmuyor. Türkiye artık sözü dinlenen bir ülkedir.'' dedi.

 

HAKSIZLIGA KARŞI DÜNYAYA MEYDAN OKUYAN BİR LİDERİMİZ VAR

 

Akşam Gazetesi Köşe Yazarı Hikmet Genç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın haksızlıklar karşısında Dünya'ya meydan okuduğunu belirtti. Dünya'da artık Türkiye pasaportunun bir değeri olduğunu anlatan Genç '' 80-90'lı yıllarda pasaportunuza bakıp size ona göre davranıyorlardı. Ama artık günümüzde öyle değil. Türkiye'de Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte çok şey değişti. Türkiye artık mazlumların umut dünyası oldu. Biz vatandaşlar olarak ta Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği açısından tek yürek olmak durumundayız.

 

ABD şu anda Ortadoğu'da etkisiz eleman konumunda.Kurguladığı bütün oyunlar boşa çıktı. Planları çöktü. Suriye'de bugüne kadar 5 milyon insan göçmen durumunda. Yüzbinlerce insan hayatını kaybetti. Yeni mi aklınıza geldi Suriyeli vatandaşlar. Bu güne kadar neredeydiniz. Amaç bölgede etkin olma savaşı.

 

Kaynak: Editör: Adana Gündemi
Etiketler: USTA, GAZETECİLER, YÜREĞİR'DE, GÜNDEMİ, DEGERLENDİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı