Haber Detayı
01 Ocak 2018 - Pazartesi 01:25 Bu haber 5752 kez okundu
 
Diyanet'ten Fetö Yapılanmasını Deşifre Eden Sıradışı Bir Kitap
Diyanet'ten Fetö Yapılanmasını deşifre eden sıradışı bir kitap: Gülen Yapılanması 15 Temmuza Giden Süreçte Fetönün Analizi ve Tavsiyeler
KİTAPLIK Haberi
Diyanet'ten Fetö Yapılanmasını Deşifre Eden Sıradışı Bir Kitap

Gülen yapılanması, ağırlıklı olarak siyasî ve idarî düzlemde bir mesele olarak ele alınmakla birlikte, gerçekte karşımızda duran mesele sadece siyasetle, idarî tedbirlerle çözülemeyecek bir derinlik içermektedir.

 

Hem islâm'ı anlama ve yorumlama noktasında yol açtığı problemler, hem de genel olarak toplumda dine dair algı noktasında oluşturduğu olumsuz etki devâsâ boyutlardadır.

 

Öte yandan geçmişinde bir şekilde bu yapıyla teması bulunan veya onun sadece "cemaat" dışyüzüne muhatap olan kişilerin topluma kazandırılması gibi bir problem de önümüzde durmaktadır.

İşte bu eserde, 15 temmuz'a giden sürecin doğru bir şekilde anlaşılması ve çözümlenmesi amacına matuf olarak gülen yapılanması, mahiyeti, tarihteki benzer örnekler, söz konusu yapının siyasî-toplumsal çerçevesi, teşkilatlanma tarzı gibi farklı açılardan analiz edilmiş, ayrıca bundan sonra benzer bir sürecin yaşanmaması için alınması gereken tedbir ve tavsiyelere yer verilmiştir..

 

BU KİTABI TEMİN EDEBİLMEK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diyanet'ten, Fetö, Yapılanmasını, Deşifre, Eden, Sıradışı, Bir, Kitap,
Yorumlar
Haber Yazılımı