Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 00:03 Bu haber 606 kez okundu
 
ASİM İSTİŞARE TOPLANTISINDA BİR DESTEK BİR TEPKİ
Adana Sivil İnsiyatif Meclisi (ASİM), Ekim ayı istişâre toplantısında Barış Pınarı Harekatına destek verip İstanbul Sözleşmesi'ne tepki gösterdi.
SİVİL TOPLUM Haberi
ASİM İSTİŞARE TOPLANTISINDA BİR DESTEK BİR TEPKİ

Adana Gündemi- Adana Sivil İnsiyatif Meclisi (ASİM), Barış Pınarı Harekatına destek verip İstanbul Sözleşmesi'ne tepki gösterdi. ASİM'in gündeminde geçtiğimiz günlerde Adana'da Suriyeliler üzerinden gerçekleştirilen provokasyon da vardı.Bünyesinde yaklaşık 50 sivil toplum kuruluşunu bulunduran ASİM üyeleri Ekim ayı olağan toplantısını yaptı. Hayırlı İşler Yaptırma ve Devam Ettirme Derneği Hizmet Binası'da geçtiğimiz haftasonu düzenlenen toplantıda önemli kararlar alındı.
 


Gündeme dair istişarelerin ardından alınan kararları ASİM Başkanı Mahmut Eraslan açıkladı.BARIŞ PINARI'NDA AMACIMIZ HUZUR HEDEFİMİZ TERÖRTürk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye Milli Ordusu ile birlikte sınırlarımızı terör örgütlerinden temizlemek ve Suriyeli mazlum muhacirlerin vatanlarına geri dönüşünü sağlamak için düzenlediği Barış Pınarı Harekatı'nı desteklediklerini ifade eden Eraslan; "Çocuk parklarından sivil kıyafetli teröristlerle hedef gözetilmeden gerçekleştirilen saldırılar sonucunda aralarında bebeklerin de olduğu sivil vatandaşlarımızın hayatını kaybetmesi bu örgütlerin gerçek yüzünü bir kez daha net bir şekilde ortaya koymuştur. Emperyalist devletlerin örgütleyerek eğittiği bu unsurlara karşı başlatılan harekat en çok Suriyelilere fayda sağlayacak ve ülkenin demografik yapısını ve toprak bütünlüğünü koruyacaktır. TSK'nın, bugüne kadar bölgede görülmemiş bir şekilde sadece teröristlere ait tespit edilen noktalara yönelik operasyonları ve bu operasyonlar sırasında sivillere yönelik hassasiyeti tüm dünyaya ders olacak niteliktedir. Suriye'nin kuzey bölgesinin teröristlerden arındırılarak operasyonların bir an önce en az kayıpla tamamlanmasını diliyoruz. Ülke olarak amacımız bölge halklarının huzuru, hedefimiz ise terör örgütlerinin imhasıdır" dedi.
 


ADANALILAR PROVOKASYONLARA DİKKAT ETMELİ

 

Harekat öncesinde Adana'da Suriyeliler üzerinden bir provokasyon düzenlendiğini hatırlatan Başkan Mahmut Eraslan bu provokasyonun amaçlarından birisinin Suriyeliler ile Türk vatandaşlarının arasını bozmak olduğunu bir diğerinin ise Barış Pınarı Harekatı'na yönelik bir mesaj olduğunu iddia etti.


Eraslan, bu provokasyonun bastırılması sırasında ASİM'in de önemli bir rol oynadığını söyleyerek "Aramıza ekilmek istenen nifak tohumlarına izin vermeyeceğiz" sözlerini kullandı.KADIN VE ERKEK BİRBİRİNİ TAMAMLAYAN İKİ YARIMDIR

 

Açıklamalarında İstanbul Sözleşmesi'ne de vurgu yapan Başkan Eraslan sözleşmenin aile yapımızı olumsuz bir yönde etkilediğini ifade etti. Eraslan sözlerini şöyle noktaladı; "İstanbul Sözleşmesi hem toplumu ifsad ediyor hem de baştacımız kadınları cinsiyet eşitliği ve hayatın içine daha fazla girme bahanesiyle kadınlıklarından sıyırarak fıtratlarından uzaklaştırıyor. Kadınlar artık erkekleri kendilerine bir rakip gibi görmeye başladı. Halbuki kadın ve erkek birbirini tamamlayan iki yarımdır. Bununla birlikte cinsiyet eşitliği adı altında erkeği kadına, kadını erkeğe dönüştürmeye çalışıyorlar. Bu düşünce Avrupa'da nasıl pişmanlık oluşturduysa bizde de aynı pişmanlıkları oluşturacaktır. Yol yakınken bu yanlıştan dönmek gerekir."

Kaynak: Editör:
Etiketler: ASİM, İSTİŞARE, TOPLANTISINDA, BİR, DESTEK, BİR, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı