MD REKLAM
Kahve Kitap
Haber Girişi: 17.06.2020 - 17:50, Güncelleme: 26.12.2020 - 09:55

MERSİN EMNİYETİNDEN OPERASYON ACEMİLİĞİ Mİ?

 

MERSİN EMNİYETİNDEN OPERASYON ACEMİLİĞİ Mİ?

Mersin il Emniyet Müdürlüğü'nün Terör Örgütü FETÖ'ye yönelik gerçekleştirdiği operasyonda muteber tefsir ve hadis kitaplarını "örgütsel dökümanlar" olarak sergilemesi kamuoyunda tepkiye neden oldu.
ADANA GÜNDEMİ -  HABER MERKEZİ      Mersin il Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Terör örgütü FETÖ!ye yöneik olarak gerçekleştirilen bir operasyonda temel islami kaynak eserlerin "örgütsel döküman" olarak lanse edilp sergilenmesine sosyal medyadan ve kamuoyundan büyük tepki geldi.    Zira Örgütsel Döküman olarak lanse edilen kitapların tek negatif gibi görünen yönü, örgütün yayın organı gibi çalışan Zaman Gazetesince İslami kamuoyunu etkilemek ve tirajını arttırmak maksadı ile promosyonm olarak dağılmış olması olarak öne çıkıyor. Suç unsuru gibi lanse edilen kitapların FETÖ Terör örgütü ile bağdaştırılması ilahiyat çevrelerince de hoş karşılanmadı.    Bilindiği üzere Terör materyali gibi sunulan eserlerden Hak Dini Kur'a Dili'nin müellifi Elmalılı Hamdi Hamdi Yazır,  Cumhuriyetin ilk yıllarında yaşamış bir tefsir alimi. Kütübü Sitte ise Merhum hadis alimi İbrahim canan hoca tarafından derlenen bir hadis külliyatı. Diğer eser se Fıkıh alanında yetkin bir islam alimi olan Vehbe Zuhayli'ye ait. Her üç alimin de FETÖ ile bağdaştırılması Mersin İl Emniyet Müdürlüğü ekiplereinin acemiliği olarak değerlendiriliyor.   Haksöz Haber İnternet Sitesi tarafından gündeme getirlen skandal olay hakkında Mersin Emniyetinden düzeltme ve özür bekleniyor.
Mersin il Emniyet Müdürlüğü'nün Terör Örgütü FETÖ'ye yönelik gerçekleştirdiği operasyonda muteber tefsir ve hadis kitaplarını "örgütsel dökümanlar" olarak sergilemesi kamuoyunda tepkiye neden oldu.

ADANA GÜNDEMİ -  HABER MERKEZİ  

 

 Mersin il Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Terör örgütü FETÖ!ye yöneik olarak gerçekleştirilen bir operasyonda temel islami kaynak eserlerin "örgütsel döküman" olarak lanse edilp sergilenmesine sosyal medyadan ve kamuoyundan büyük tepki geldi. 

 

Zira Örgütsel Döküman olarak lanse edilen kitapların tek negatif gibi görünen yönü, örgütün yayın organı gibi çalışan Zaman Gazetesince İslami kamuoyunu etkilemek ve tirajını arttırmak maksadı ile promosyonm olarak dağılmış olması olarak öne çıkıyor. Suç unsuru gibi lanse edilen kitapların FETÖ Terör örgütü ile bağdaştırılması ilahiyat çevrelerince de hoş karşılanmadı. 

 

Bilindiği üzere Terör materyali gibi sunulan eserlerden Hak Dini Kur'a Dili'nin müellifi Elmalılı Hamdi Hamdi Yazır,  Cumhuriyetin ilk yıllarında yaşamış bir tefsir alimi. Kütübü Sitte ise Merhum hadis alimi İbrahim canan hoca tarafından derlenen bir hadis külliyatı. Diğer eser se Fıkıh alanında yetkin bir islam alimi olan Vehbe Zuhayli'ye ait. Her üç alimin de FETÖ ile bağdaştırılması Mersin İl Emniyet Müdürlüğü ekiplereinin acemiliği olarak değerlendiriliyor.

 

Haksöz Haber İnternet Sitesi tarafından gündeme getirlen skandal olay hakkında Mersin Emniyetinden düzeltme ve özür bekleniyor.

rte2
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.