MD REKLAM
Kahve Kitap
GÜNCEL Haber Girişi: 15.07.2016 - 17:53, Güncelleme: 26.12.2020 - 09:55

MAVİ MARMARA’YI NEDEN DURDURUYORSUNUZ?

 

MAVİ MARMARA’YI NEDEN DURDURUYORSUNUZ?

Hükümetin İsrail ile normalleşme sürecine tepkiler gelmeye devam ediyor. Mavi Marmara Gazisi Muhyeddin Yıldırım, sosyal medya hesabından sitem dolu bir serzenişte bulundu ve can alıcı bir soru sordu: "MAVİ MARMARA’YI NEDEN DURDURUYORSUNUZ?"
Hükümetin İsrail ile normalleşme sürecine tepkiler gelmeye devam ediyor. Mavi Marmara Gazisi Muhyeddin Yıldırım, sosyal medya hesabından sitem dolu bir serzenişte bulundu ve can alıcı bir soru sordu: "MAVİ MARMARA’YI NEDEN DURDURUYORSUNUZ?" İşte o yazı:  Bırakın liman liman dolaşsın, Filistin’in sesi olsun, mağdurların nefesi… Sakın dokunmayın bu gemiye… Bu gemide şehitlerin kanı var… Mazlumların umudu… O gemide kardeşlik yaşandı, fedekarlık ve dostluklar yaşandı… Kirlenen dünyanın soluğu olabilecek umutlar filizlendi… Bu gemi neden yola çıktı? Neden insanlık tarihinin en büyük konsensüsü ile yola çıktı? Filistin’in feryadına kulak verdi, İsrail’in gaddar, zalim, kibir dolu varlığına meydan okudu. Atari oynar gibi güle oynaya Gazze’yi bombalamasına hayır dedi. Çoluk çocuk tüm sivillere açık hava hapishanesini yaşatmasına tavır koydu. Zalimin karşısında, mazlumun mağdurun yanındaki duruşuna dünyanın tüm sağduyu ülkeleri, aktivistleri destek verdi. İnsanlığın sesi oldu. Şuan gelmişsiniz bu sesi kesmeye çalışıyorsunuz. Bu insani ve İslami hassasiyeti küçümsüyorsunuz. Buna hiçbir şekilde hakkınız yok! Bunu bilesiniz ki, sizin o pragmatist devlet aklıyla yaklaşımınız yaramıza tuz basıyor. İsrail ile yapılan anlaşma acziyetin ve teslimiyetin ifadesidir. Filistin ve Gazze üzerindeki gücünü ve otoritesini kabullenmek demektir. Leydi Leyla gemisinin götürdüğü ve medyanın ballandıra ballandıra anlattığı o yardımlar: her gün o yardımlar 10 gemi ile yola çıksa ne yazar ki, Siyonist rejimin otoritesini kabullendikten sonra…Acı ama gerçek, Türkiye korkak ve altını ıslatan ordunun gücünü, üstünlüğünü kabullenmiştir. Siyonist rejimin gücünü bölge üzerinde daha da tahkim etmiştir. Aynı zamanda Büyük Devlet olma hayallerine nokta koymuştur.  Oysa ki bu toplum enerji ihtiyacının tezek ve odun ile karşılamaya hazırdır, kuru ekmeği katık yapmaya, Gazze gibi yalnız kalmaya da hazırdır…Büyük devlet bu değildir usta. Benim bildiğim büyük devlet Aşdot limanına yardım gemilerini değil, Gazze açıklarına savaş gemilerini gönderebilen devlettir.  Usta sen de biliyorsun İsrail neden bize saldırdı? Ben söyleyeyim: Çünkü biz davul zurna eşliğinde destanlaştırılan Siyonizmi ve o bostan korkuluğu orduyu tanımadığımızı ilan ettik. Ondan dolayı zıvanadan çıktı, silahsız ve savunmasız gemileri durdurmasını bile bilemedi. Biz o ordunun ne kadar kof ve korkak olduğunu gördük…Sen neyi gördün de teslim oldun Usta…Yaptığınız anlaşmanın 3 ay sonra paçavraya dönüşeceğini sen de biliyorsun Usta….Bu anlaşma ile İsrail ordusunun yenilmezliğini, dokunulmazlığını kabul etmiş oluyorsun Usta…Masum Filistinlileri öldüren İsrail askerlerini yargılamayan Siyonist mahkemelerden ne farkın olacak Usta….Yanlış yaptın…Üzdün bizi…yaraladın bizi…diyeceğim budur….  
Hükümetin İsrail ile normalleşme sürecine tepkiler gelmeye devam ediyor. Mavi Marmara Gazisi Muhyeddin Yıldırım, sosyal medya hesabından sitem dolu bir serzenişte bulundu ve can alıcı bir soru sordu: "MAVİ MARMARA’YI NEDEN DURDURUYORSUNUZ?"
ucleme

Hükümetin İsrail ile normalleşme sürecine tepkiler gelmeye devam ediyor. Mavi Marmara Gazisi Muhyeddin Yıldırım, sosyal medya hesabından sitem dolu bir serzenişte bulundu ve can alıcı bir soru sordu: "MAVİ MARMARA’YI NEDEN DURDURUYORSUNUZ?"


İşte o yazı: 


Bırakın liman liman dolaşsın,
Filistin’in sesi olsun, mağdurların nefesi…
Sakın dokunmayın bu gemiye…
Bu gemide şehitlerin kanı var…
Mazlumların umudu…
O gemide kardeşlik yaşandı,
fedekarlık ve dostluklar yaşandı…
Kirlenen dünyanın soluğu olabilecek umutlar filizlendi…

Bu gemi neden yola çıktı?

Neden insanlık tarihinin en büyük konsensüsü ile yola çıktı?

Filistin’in feryadına kulak verdi, İsrail’in gaddar, zalim, kibir dolu varlığına meydan okudu. Atari oynar gibi güle oynaya Gazze’yi bombalamasına hayır dedi. Çoluk çocuk tüm sivillere açık hava hapishanesini yaşatmasına tavır koydu. Zalimin karşısında, mazlumun mağdurun yanındaki duruşuna dünyanın tüm sağduyu ülkeleri, aktivistleri destek verdi. İnsanlığın sesi oldu. Şuan gelmişsiniz bu sesi kesmeye çalışıyorsunuz. Bu insani ve İslami hassasiyeti küçümsüyorsunuz. Buna hiçbir şekilde hakkınız yok! Bunu bilesiniz ki, sizin o pragmatist devlet aklıyla yaklaşımınız yaramıza tuz basıyor.

İsrail ile yapılan anlaşma acziyetin ve teslimiyetin ifadesidir. Filistin ve Gazze üzerindeki gücünü ve otoritesini kabullenmek demektir. Leydi Leyla gemisinin götürdüğü ve medyanın ballandıra ballandıra anlattığı o yardımlar: her gün o yardımlar 10 gemi ile yola çıksa ne yazar ki, Siyonist rejimin otoritesini kabullendikten sonra…Acı ama gerçek, Türkiye korkak ve altını ıslatan ordunun gücünü, üstünlüğünü kabullenmiştir. Siyonist rejimin gücünü bölge üzerinde daha da tahkim etmiştir. Aynı zamanda Büyük Devlet olma hayallerine nokta koymuştur. 

Oysa ki bu toplum enerji ihtiyacının tezek ve odun ile karşılamaya hazırdır, kuru ekmeği katık yapmaya, Gazze gibi yalnız kalmaya da hazırdır…Büyük devlet bu değildir usta. Benim bildiğim büyük devlet Aşdot limanına yardım gemilerini değil, Gazze açıklarına savaş gemilerini gönderebilen devlettir. 

Usta sen de biliyorsun İsrail neden bize saldırdı? Ben söyleyeyim: Çünkü biz davul zurna eşliğinde destanlaştırılan Siyonizmi ve o bostan korkuluğu orduyu tanımadığımızı ilan ettik. Ondan dolayı zıvanadan çıktı, silahsız ve savunmasız gemileri durdurmasını bile bilemedi. Biz o ordunun ne kadar kof ve korkak olduğunu gördük…Sen neyi gördün de teslim oldun Usta…Yaptığınız anlaşmanın 3 ay sonra paçavraya dönüşeceğini sen de biliyorsun Usta….Bu anlaşma ile İsrail ordusunun yenilmezliğini, dokunulmazlığını kabul etmiş oluyorsun Usta…Masum Filistinlileri öldüren İsrail askerlerini yargılamayan Siyonist mahkemelerden ne farkın olacak Usta….Yanlış yaptın…Üzdün bizi…yaraladın bizi…diyeceğim budur….

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve adanagundemi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.