Kahve Kitap
Ramazan Yüksel
Köşe Yazarı
Ramazan Yüksel
 

Çok Utandık!

Çocuklar, siz bizim Karnemizsiniz. Kiminiz sevabımız, kiminiz günahımız.   Yüksek Sesle İtiraf ediyoruz; Sanki ilk rol modelin biz değilmişiz gibi, sizi görmezden gelip, yanınızda  utanmadan yalan söyledik; böyle fecaat bir hali sizin gözünüzde normalleştirdik. Müslümanız iddiasında idik; Ezan okunurken sanki başkasına yapılan bir dâvetmiş gibi, namaza, çağrıya önem vermedik, siz de namaz olmasa da olur sandınız! Gasp, darp ve hırsızlık haberlerini sizinle beraber izlerken, siz bizim hal, hareket ve mimiklerimize dikkat ederken, biz olanları kınamadık bile! Siz ise oradaki kahraman(!) olmanın yollarını aradınız oldunuz da! Netice de bir gün başımızı öne eğdirdiniz! Tesettürde, giysi ve örtülerde renk kombinezonuna, rengârenk çiçeklerine dikkat ettik; sen, geri kafalı, moda öyle olmaz böyle olur dediniz, yırtık, dar ve kısa giysilerle bize nâzire yaptınız! Anne babamızı sıradan insanlarla bir tuttuk, ana baba hakkı derken, borç hanesine yazılı, bir ara ödeyebileceğimiz meblağ sandık; siz de bunu bizden öğrendiniz; bize fazlalık muamelesi yaptınız. Emin olun, bir gün bizi taklit edeceğiniz aklımızın ucundan bile geçmemişti! Ya evde kitap bulundurmadık, ya da olanı okumadık. bize çok değerli düşünce ve tecrübelerini aktaracak yazarların kitaplarına bir top kâğıt muamelesi yaptık, bir köşeye yığdık. Mukaddes, Kelam-ı ilahî, Kur'an-ı Kerim'i diğer kitaplar arasında kaybettik, size ciddiyetini aktaramadık, ne yazık ki içinizden biri, günün birinde, tüm dünyanın gözü önünde ona tekme atılabilir bir top kâğıt muamelesi yaptı, rezil rüsvay olduk! Çok utandık... Evladım, galiba biz hüsrana uğradık, seni de yaktık... Af ve merhamet sahibi Allah (CC) bizi affetsin, siz de affedin, güzel örnek olamadık. Lütfen İslam’ı yeniden kaynağından öğrenmeye başlayın...
Ekleme Tarihi: 10 Haziran 2022 - Cuma

Çok Utandık!

Çocuklar, siz bizim Karnemizsiniz.

Kiminiz sevabımız, kiminiz günahımız.

 

Yüksek Sesle İtiraf ediyoruz;

Sanki ilk rol modelin biz değilmişiz gibi, sizi görmezden gelip, yanınızda  utanmadan yalan söyledik; böyle fecaat bir hali sizin gözünüzde normalleştirdik.

Müslümanız iddiasında idik; Ezan okunurken sanki başkasına yapılan bir dâvetmiş gibi, namaza, çağrıya önem vermedik, siz de namaz olmasa da olur sandınız!

Gasp, darp ve hırsızlık haberlerini sizinle beraber izlerken, siz bizim hal, hareket ve mimiklerimize dikkat ederken, biz olanları kınamadık bile!

Siz ise oradaki kahraman(!) olmanın yollarını aradınız oldunuz da! Netice de bir gün başımızı öne eğdirdiniz!

Tesettürde, giysi ve örtülerde renk kombinezonuna, rengârenk çiçeklerine dikkat ettik; sen, geri kafalı, moda öyle olmaz böyle olur dediniz, yırtık, dar ve kısa giysilerle bize nâzire yaptınız!

Anne babamızı sıradan insanlarla bir tuttuk, ana baba hakkı derken, borç hanesine yazılı, bir ara ödeyebileceğimiz meblağ sandık; siz de bunu bizden öğrendiniz; bize fazlalık muamelesi yaptınız. Emin olun, bir gün bizi taklit edeceğiniz aklımızın ucundan bile geçmemişti!

Ya evde kitap bulundurmadık, ya da olanı okumadık. bize çok değerli düşünce ve tecrübelerini aktaracak yazarların kitaplarına bir top kâğıt muamelesi yaptık, bir köşeye yığdık.

Mukaddes, Kelam-ı ilahî, Kur'an-ı Kerim'i diğer kitaplar arasında kaybettik, size ciddiyetini aktaramadık, ne yazık ki içinizden biri, günün birinde, tüm dünyanın gözü önünde ona tekme atılabilir bir top kâğıt muamelesi yaptı, rezil rüsvay olduk!

Çok utandık...

Evladım, galiba biz hüsrana uğradık, seni de yaktık...

Af ve merhamet sahibi Allah (CC) bizi affetsin, siz de affedin, güzel örnek olamadık. Lütfen İslam’ı yeniden kaynağından öğrenmeye başlayın...

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve adanagundemi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.