MD REKLAM
Kahve Kitap
İsmail Nerimanoğlu
Köşe Yazarı
İsmail Nerimanoğlu
 

FİTİL FİTİL

Kılıçdaroğlu'ndan Kanal İstanbul tehdidi dikkate şayan bir çıkış… Hem de Bütün katıldığı seçimleri kaybetmesine rağmen insan sormadan edemiyor… Son yerel seçimlerde belediye başkanları düzeyince ses gelse de belediye meclis üyeleri bazında başarılı olamadığı aşikâr. Değil doğmamış çocuğa don biçmek hamilelik süreci bile başlamamışken eniştem beni niye öpmekistiyor? “CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul projesiyle ilgili tehditlerine bir yenisini daha ekledi. Müteahhit ve kredi veren bankaları hedef alan Kılıçdaroğlu, "Projeye imza atan bürokratın fitil fitil burnundan getireceğim" dedi.” Haberini okumayanınız yoktur. Cumhurbaşkanlığına adaylık cesareti gösteremeyen ve hep bir “demokratız” kılıfı altında kendinin dışında aday arayışı içinde olan Kılıçdaroğlu bu sesinin yükselişini kime veya kimlere borçlu, sorusu akla geliyor.   Partisinin grup toplantısında Kanal İstanbul projesinde görev alan müteahhitleri tehdit etti. Kredi veren bankaları da hedef alan Kılıçdaroğlu, projede imzası olan bürokratlar için, "Fitil fitil burnundan getireceğim" diye konuşması önümüzdeki ilk seçimde neyin garantisini aldığını sormak istiyorum. Önümüzdeki genel seçimde neyin garantisini aldıklarını kamu çok merak ediyor bundan emin olabilir. Sanırsınız ki iki sene sonra Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı garantiymiş gibi halkın oyuna sözleriyle ipotek koyarak Kanal İstanbul projesinde görev alan müteahhitleri tehdit etmesini kimse sorgulamıyor. “Hayırdır?” diyen yok. Gelecek seçimde sandıktaki oylar CHP genel Başkanı Kılıçdaroğlu tarafından şimdiden şaibe altına sokulmuştur. Seçin yaklaştığında ve seçim günü oyları töhmet altında bırakacak sözleri de hazır değilse şaşırırım. Bunu kendisi direkt olarak yapmasa da CHP trolleriyle gerçekleştirmesi mümkündür. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tehdit dolu açıklamalarını hatırlayalım:  "Buradan bir daha söyleyeyim: Müteahhitlere sesleniyorum. Bu işe giren müteahhit unutsun kendini. Lamı cimi yok bu işin. Bankalara söylüyorum. Bu işe kredi veren unutsun kendisini. Yok öyle bir şey. Ve bürokratlara söylüyorum: Bunun altına imza atan bürokratın burnundan fitil fitil getireceğim." Şimdi soru şu: Silik ve basiretsiz bir siyaset takip eden ve kendi seçmenin dahi itimat etmediği -bunu cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinde de görüyoruz- bir zevat nasıl oluyor da seçim sonuçları kesinmiş gibi konuşarak herkese meydan oluma cesareti gösteriyor? Bu sarf edilen sözlerin direksiyonu kimde? Eğer bunları söylemezsen fitil fitil burnundan getiririz diyenler mi var sorusu kamuda yankı buluyor.
Ekleme Tarihi: 29 Haziran 2021 - Salı

FİTİL FİTİL


Kılıçdaroğlu'ndan Kanal İstanbul tehdidi dikkate şayan bir çıkış… Hem de Bütün katıldığı seçimleri kaybetmesine rağmen insan sormadan edemiyor… Son yerel seçimlerde belediye başkanları düzeyince ses gelse de belediye meclis üyeleri bazında başarılı olamadığı aşikâr.
Değil doğmamış çocuğa don biçmek hamilelik süreci bile başlamamışken eniştem beni niye öpmekistiyor?


“CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul projesiyle ilgili tehditlerine bir yenisini daha ekledi. Müteahhit ve kredi veren bankaları hedef alan Kılıçdaroğlu, "Projeye imza atan bürokratın fitil fitil burnundan getireceğim" dedi.”


Haberini okumayanınız yoktur. Cumhurbaşkanlığına adaylık cesareti gösteremeyen ve hep bir “demokratız” kılıfı altında kendinin dışında aday arayışı içinde olan Kılıçdaroğlu bu sesinin yükselişini kime veya kimlere borçlu, sorusu akla geliyor.

 

Partisinin grup toplantısında Kanal İstanbul projesinde görev alan müteahhitleri tehdit etti. Kredi veren bankaları da hedef alan Kılıçdaroğlu, projede imzası olan bürokratlar için, "Fitil fitil burnundan getireceğim" diye konuşması önümüzdeki ilk seçimde neyin garantisini aldığını sormak istiyorum. Önümüzdeki genel seçimde neyin garantisini aldıklarını kamu çok merak ediyor bundan emin olabilir. Sanırsınız ki iki sene sonra Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı garantiymiş gibi halkın oyuna sözleriyle ipotek koyarak Kanal İstanbul projesinde görev alan müteahhitleri tehdit etmesini kimse sorgulamıyor. “Hayırdır?” diyen yok. Gelecek seçimde sandıktaki oylar CHP genel Başkanı Kılıçdaroğlu tarafından şimdiden şaibe altına sokulmuştur. Seçin yaklaştığında ve seçim günü oyları töhmet altında bırakacak sözleri de hazır değilse şaşırırım. Bunu kendisi direkt olarak yapmasa da CHP trolleriyle gerçekleştirmesi mümkündür.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tehdit dolu açıklamalarını hatırlayalım: 


"Buradan bir daha söyleyeyim: Müteahhitlere sesleniyorum. Bu işe giren müteahhit unutsun kendini. Lamı cimi yok bu işin. Bankalara söylüyorum. Bu işe kredi veren unutsun kendisini. Yok öyle bir şey. Ve bürokratlara söylüyorum: Bunun altına imza atan bürokratın burnundan fitil fitil getireceğim."


Şimdi soru şu: Silik ve basiretsiz bir siyaset takip eden ve kendi seçmenin dahi itimat etmediği -bunu cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinde de görüyoruz- bir zevat nasıl oluyor da seçim sonuçları kesinmiş gibi konuşarak herkese meydan oluma cesareti gösteriyor?
Bu sarf edilen sözlerin direksiyonu kimde? Eğer bunları söylemezsen fitil fitil burnundan getiririz diyenler mi var sorusu kamuda yankı buluyor.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (1)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve adanagundemi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Musa ALDATMAZ
(30.06.2021 17:04 - #72136)
Zannımca öyle görülüyor ki, Chp’ye haricen verilen sufleler,yapılan telkin ve tembihlerin yerini tehditler almış .Hal böyle olunca da onlar açısında tamiri kabil olmayan bir durum söz konusu,ee kullanılan dil,gösterilen parmak acizliğin ve siyaseten cüruf olma fobisidir.Sonuç olarak yapılan tehditin,sallanılan parmağın çok kıymeti harbiyesi yok ,öyle olsa idi buğün temel atmama töreni olurdu,yapraklar alkışlardı
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve adanagundemi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.