Yazı Detayı
10 Haziran 2020 - Çarşamba 12:59 Bu yazı 1150 kez okundu
 
UNUTMAMALI
Asım US
 
 

                      Bu yazı erken yazılmış bir yazı. 15 Temmuz geldiğinde yüzlerce makale yazılacak 15 Temmuz hakkında. 15 Temmuz hakkında yazmayacağım olaya biraz farklı bakılmalı diye düşünüyorum.

 

                       Bu ülke 27 Mayısları, 12 Eylülleri 21 Martları ve 28 Şubatları yaşadı. Peki, bu darbeleri kim yaptı. Bu darbeleri yapanlarla 15 Temmuzu yapanların ortak yönü nedir?

 

                       27 Mayısı, 12 Eylülü 21 Martı ve 28 Şubatı yapanlar Cuntacılar Kemalist sistemi ayakta tutmak için yaptıklarını ileri sürseler de özde ABD nin marabalarıdır. 15 Temmuzu yapanlar da her ne kadar bir dini cemaat kisvesi altında örgütlenmiş olsalar da onlarda ABD nin marabaları idi. Yani aralarında ihanetin kaynağı açısından bir fark yoktu.

 

                       Bu ülkede kim darbe yapmışsa ve yapacaksa bunu ülke menfaatleri için yapmaz ABD istediği için yapar. Daha doğrusu ABD Planlar adı Cemal , Kenan , Hakkı  olanlar yapar.

 

                         27 Mayıs sabahına, bu ülke, darbecilerin sözcüsü Albay Alparslan Türkeş’in “NATO ve CENTO’ya bağlıyız” sözcükleriyle uyanmıştır.

 

                         12 Eylül darbesini  CIA’nin Türkiye Şefi olan Paul Henze, ABD Başkanı Jimmy Carter’a “bizim çocuklar başardı” diye haber vermiştir.

 

                         Başbakanlık eski Müsteşarı Yaşar Yazıcıoğlu, 11 Şubat 2007 tarihli Vakit Gazetesi’ne yaptığı açıklamada , “28 Şubat’ın startı ABD Dışişleri Bakanlığı’nın gönderdiği çok gizli bir yazıyla verilmiştir” demiştir.

 

                          Gelelim 15 Temmuza;

               

                            Dönemin ABD Büyükelçisi John Bass ve Adana Konsolosu Linda Stuart Specht darbenin alt yapısını oluşturmak için geceli gündüzlü çalıştığı bir çok köşe yazarı tarafından yazıldı çizildi. Nitekim darbeden 13 gün sonra, yani 28 Temmuz'da ABD'nin Ortadoğu'daki operasyonlarını yöneten CENTCOM'un komutanı General Votel , darbecilerin müttefikleri olduğunu açıkladı.

 

                                Kısacası şunu söylüyorum.

 

                                     15 Temmuzu , 27 Mayısı , 12 Eylülü 21 Martı ve 28 Şubatı yapanlar satılmış vatan hainidir hiç birinin diğerinden farkı yoktur.

 

                                       15 Temmuza olan öfkemiz 27 Mayısları , 12 Eylülleri 21 Martları ve 28 Şubatları yapanları temize çıkarılmamalı.

 

                                       15 Temmuza olan öfkemiz 27 Mayısları , 12 Eylülleri 21 Martları ve 28 Şubatlarda yaşadığımız acıları unutturmamalı.

 

                                         15 Temmuza olan öfkemiz 27 Mayısları , 12 Eylülleri 21 Martları ve 28 Şubatları unturmamalı.

                                    

 

                                     .

 
Etiketler: UNUTMAMALI,
Yorumlar
Haber Yazılımı