Yazı Detayı
12 Nisan 2020 - Pazar 15:04 Bu yazı 1925 kez okundu
 
TRANSHÜMANİZM
Murat Çakmak
uratcamak@adanagundemi.com
 
 

Bilim ve teknolojiyi insanı ve yaşadığı doğayı şekillendiren evrimci güçler olarak gören transhümanistler ,insanın kendini yeniden yaratması gerektiğini söyler .Onlar için makbul olan büyük ve hantal makine değil küçük ve hafif çiplerdir dolayısıyla nanoteknolojik aletlerdir.Çünkü posthumanın hantal makinelerde varlık bulmasından daha çok küçük olağanüstülük taşıyan çiplerde varlık bulması akla yatkındır ve mümkündür.insan kendini gerçekleştirdiğini sandığı sanal bir dünya inşa etmiştir. Tüm pratiğiyle görünmezliğe sahip insan bilgisayarda ,tablet ve cep telefon ekranlarında oynanan sanal görüntülerde ,artık sadece kendisi değil ,yanlızca " " " makineler " olan insanlar olarak görünür.facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde konum bildirir ve hayat web sitelerinde iskan edilir.
Sanal dünyasıyla insan implantlı bir ,çip bir, lens, bir titanyum ,mafsallar ve organlardan oluşan bir transhumandır. Bir klavyeye bağlı olarak kendinin sınırsız olduğunu düşünen insanlar ,'transhuman ' yani "humanity 2.0." dir. İnsanlar bir tıkla online ,sanal, dijital ağa veya alana girerler hatta ıphone Siri ile konuşacakları / homurdanacakları bir muhabbet ortamı edinirler . Makine - akıl bileşimi makineleşen insan tasarımı ,kurzweil'in teknolojik tekilliğidir. R , Kurzweil'in iddia ettiği teknolojik tekillik projeksiyonu dahil ortadan kalkmıştır. Tekillik  kavramına önem veren ve üstinsanlığı tekilliğin esası gören Vinge 'ye göre otuz yıl içinde insanüstü zekâ yaratmak için teknolojik araçlara sahip olunacak ve kısa süre sonra insan devri sona erecektir. ( 1)

Dünya aşı için gün verirken 8 veya 12 ay  gibi bir süreden bahsediliyor.Bundan daha erken bir buluşun laboratuvar ortamında bile zor olduğunu bilim insanları zaten biliyor .

Peki bu süreç böyle devam ederse dünya ekonomisi  ne olur .?

Veya bizim ülkemiz daha ne kadar bu süreçi bu şekilde kaldırabilir mi?

Başından beri konuşulan virüs ile yaşamayı bil ve ya bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeye alış .

Komple teorilerine bakınca bu süreç beşli çetenin istediği şekilde ilerliyor. Çip, dijital para ve transhümanizm ...

Peki  dünyanın bazı ülkeleri sürü bağışıklık sistemi uygulamaya başladı çünkü bu süreç devam ettiği sürece milleti ekonomik ve ya psikolojik olarak zaten evde tutamazsın,en basit senorya dünyada kaos olur.(Bu biraz zor gibi...)
İçişleri bakanıda sürü bağışıklık sistemine geçti bu bir hata filan değil millet anlayacak durumu yok.
Yoksa bu kadar basit bir hata yapacak değiller ve uzamasın diye bu hatâydı dediler.

Peki bu süreç zarfında istedikleri ne?

 Çip tak.


 Amerika başta olmak üzere belli başlı ülkelerde başladı. Serçe ve baş parmak arası çipler yerleştirildi .Artık kontrol edilebilir insanlar.Herkese çip mi takacaklar tabiki hayır ama herkese  aşı ol  diyecekler zorunlu hâle bile getirebilirler aşı ol DNA ile oynayacağım. Çünkü bu şekilde kadın ve erkek kromozomlarına farkli olarak birde  robat kromozomu oluşturup yeni bir kromozom ekleyebilirler.


Sapık Darwin'in evrim teorisi ile başlayan hâşâ hayvandan ,insana  insandan robota fikri son dönemlerde sürekli vurgulanması 20. Yüzyılda unutulmaya yüz tutan evrim teorisinin tekrar neden gündeme geldiğini şimdi daha iyi anlayabiliyoruz.
Bu süreçte istedikleri hâşâ kendi dinlerini oluşturmak,kendilerini Rab ilan etmeleri ve kontor altında insan ve ölümsüzlük. son dönemde lgbt , Ateizm ,deizm , feminizm zirve olmasının nedenleri şimdi daha iyi anlaşılabiliyor peki bunlarin hepsinin önünü açan ve dernek açmasına izin veren kimdi ve en çok kim destekledi .?

 

 (Yahudiler, Hz. İsa’yı öldürmek için) hile düşündüler. Allah da hilelerini kendi aleyhlerine çevirdi. Allah hile yapanların karşılığını en iyi verendir. Âl-i Imrân Sûresi / 54.Ayet

 

Allah Azze ve Celle  bizlere şuur ve ihlas nasip etsin .

 

Kaynakça
1)Ahmet Dağ / Transhümanizm İnsanın ve dünyanın dönüşümü

 
Etiketler: TRANSHÜMANİZM, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı