Yazı Detayı
02 Ocak 2020 - Perşembe 13:28 Bu yazı 431 kez okundu
 
Nereye Bu Gidiş?
Murat Çakmak
uratcamak@adanagundemi.com
 
 

Ülkemizde Komünizmin zirvede olduğu yıllarda filmler, marşlar ve sloganları ile zirvede idi. Komünist senarist veya yönetmen filmlerinde kendi bâtılını ve ezilen kesimi öyle bir oynardı ki eylemleri ve filmleri algı ile vermek istediği mesajı gayet açık ve net verebiliyordu. Kin kustuğu(hâşâ) İslamiyete her filminde saldırıyor hep ezen kısım ve sahtekar olarak müslümanları, hocaları  sinema perdesinde gösteriyorlardı. Öldüler ve  hala filmleri ve müzikleri ile bâtılını yansıtmaktalar. Dünyada komünizm yok oldu hatta heykelleri bile yıkıldı .


Ve hale devrim olacak umudu ile yaşamaktalar. Onlar batılı seviyor her bâtıl ideoloji şeytan işi bir pisliktir ve onlar şeytana iman ediyorlar.

Deniz Gezmiş parkalı cami hocaları var. Komunistlerin hala giymekte olduğu yeşil uzun kapşonlu kendi ideolojik lider olarak görüdükleri ve komunistler arasında meşhur olmuş uzun parka .


Deniz gezmiş idama giderken   (hâşâ)  İslam dinini kastederek, "Ben öyle bir mefhumu tanımıyorum"
diyen biri ve onla özdeşleşmiş olan parka'yı giyen şuursuz Müslümanlar söylediğin zaman nasıl böyle azılı din düşmanı olan biri ile özdeşleşmiş parkayı giyebiliyorsun hiç bir komunistin üstünde cübbe gördün mü ?
Cübbe daha sıcak tutar hem de sünnet giyersen sevap'da var.


Hem sen hocasın örnek olman lazım cemaate bitmeyen teviller gerçi sadece farz namazında  cübbe ve kalıp sarık giyinen sünnet namazında sünnet değil mi (hâşâ)sadece farz namazında gidip dolapdan mesai başlayınca giyilen kıyafetler gibi gören cami imamlarının deniz gezmiş parkasıda giymesini tenkid etmek biraz saflık olur.  
Abdullah ibn-i Mesud (radıyallâhü anh) söyle derdi:


Kur'an-ı kerîm ezberleyip hafız olmak, harflerini belleyip ezberlemek değildir.


fakat onun hıfzı  kur'an-ı Kerim'in ahkâmını  tatbik ve cezalarını ikame ( yerine getirme) ile olur. İmamlık meslek olarak gören kişiler sadece ayın on beşini düşünür  işin içinden çıkamazsam bu din sadece hocalara ,hacılara gelmedi kardeşim deyip çekilirim köşeme .


Cengiz Numanoğlu'nun dediği gibi..


Şeytanla her savaşa, hiç korkusuzca varım;
İnsan şeytanlaşırsa, işte ondan korkarım..Çekmedi şu islâm, çekmedi zinhar;
Ahmak müslümandan çektiği kadar...


Ülkemizde 17 yıldır iktidar olan muhafazakarlar neden hala bir film, ezgi veya İslâmiyeti anlatmadiklari gibi film dahil yapmıyorlar .


Muhteşem yüzyıl adında diziyi komunistler yaptı ve Kanuni Sultan Süleymanı hiç cihad etmeyen Osmanlı'nın güzelliklerini değil de hep yanliş saçma şeyleri anlattılar .


Kanuni Sultan Süleyman 71 sene yaşadı ve 46 sene at üstünde ömrü geçen padişahi nasıl tanıttılar.


Zaten muhafazakarlarlar saçma sapan bir hal içerisinde baby shower ( bebek partisi ) muhteşem kına geceleri , lüks düğünler açlıktan çoçukların öldüğü ve Suriye'de kaç köy bu masraflarla doyar ama onlar şimdi israfın ve lüks yaşamın zirvesinde hatta kâfirleri bile imrendirecek hayatların peşinde bir de tevil şekli var .
Allah Azze ve Celle verdiği nimetleri üstünde ğörmek ister .(diyorlar)
Ne kadar aciz ve şeytanı bile güldüren vahiyden bir haber nefsinle ,malınla ,canınla cihad edeceksin .
Cahit Zarifoğlu ustadın dediği gibi bir hal içindeler .

 

Cihadı bıraktık, dünyaya daldık! Tezeğe konan sinekler gibi! İnsanlar sanki Yaradan yokmuş gibi hüzünsüz ve ağlamasız. Düşünün bakalım, televizyon karşısında muhallebi gibi gevşemiş bir Müslümanda, değil cihad etmek, acaba kalkıp bir farzı ifa edecek kuvvet ve istek kalmış mıdır?!

 

Bilmiyorlar ki paranın köpeği olmuşlar ne kadar kınadıkları şey varsa hepsini fazlası ile yapıyorlar .

 
Etiketler: Nereye, Bu, Gidiş?,
Yorumlar
Haber Yazılımı