Haber Detayı
05 Aralık 2015 - Cumartesi 01:06 Bu haber 6296 kez okundu
 
Obeziteye karşı bisikletli etkinlik düzenlendi
Adana'nın Ceyhan ilçesinde sağlıklı yaşamı ve bisiklet kullanımını teşvik için 'Bisikletini Al Sen de Gel' etkinliği düzenlendi.
SPOR Haberi
Obeziteye karşı bisikletli etkinlik düzenlendi

 

Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilçe belediyesinin obeziteye karşı birlikte düzenlediği ‘Bisikletini Al Sen de Gel’ etkinliği kapsamında Ceyhan’da bisiklet turu atıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Topbaş ve Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ile okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin de katıldığı bisiklet turu,  tarihi Demir Köprü’den başlayarak 6 kilometrelik parkurda gerçekleşti.

‘Bisikletini Al Sen de Gel’ adıyla düzenlenen etkinliğin obeziteyle mücadele, sağlıklı yaşam ve bisiklet kullanımını teşvik için yapıldığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Topbaş, sporun insan yaşantısındaki kalite açısından önemli olduğunu söyledi.

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ise sporun obezitenin önlenmesi açısından önemine değinerek “Sporu hayatımızın bir parçası haline getirmeliyiz. Başta uyuşturucu bağımlılığı olmak üzere cebimizde taşıdığımız cep telefonu ve internet bağımlılığı da çağımızın en önemli sorunu olan obeziteyi tetikliyor. Bütün bunların önüne geçmenin yolu sporu hayatımızın bir parçası haline getirmektir.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (İLKHA) - İLKHA- İlke Haber Ajansı Editör: Ayhan KAYA
Etiketler: Adananın, Ceyhan, ilçesinde, sağlıklı, yaşamı, bisiklet, kullanımını, teşvik,
Yorumlar
Haber Yazılımı