MD REKLAM
Kahve Kitap
Haber Girişi: 10.01.2018 - 18:34, Güncelleme: 26.12.2020 - 09:55

MAZLUMDER ADANA ŞUBESİ'NDEN 28 ŞUBAT ÇAĞRISI

 

MAZLUMDER ADANA ŞUBESİ'NDEN 28 ŞUBAT ÇAĞRISI

MAZLUMDER Adana Şubesi tarafından düzenlenen basın açıklaması etkinliğinde 28 Şubat yargı kararlarının iptal edilmesi çağrısı yapıldı.
MAZLUMDER Adana Şubesi bugün saat 11:00'de Adana İnönü Parkında 28 Şubat yargı mağdurlarına destek olmak maksadı ile bir basın açıklaması düzenledi.  MAZLUMDER-ADANA ŞUESİ: 28 ŞUBAT'IN BİRİFİNGLİ YARGI KARARLARI İPTAL EDİLSİN! MAZLUMDER Adana Şube Başkanı Av. Mehmet Ali ÖNAL tarafından okunan basın açıklamasında  "Birilerince bin yıl sürecek, birilerince ise bitti denilen 28 Şubat Darbesi, üzerinden 21 yıl geçmesine rağmen, özellikle cezaevlerinde tutulan Müslüman siyasi mahpuslar ve aileleri için bütün ağırlığıyla devam etmektedir." deniliyor.   Öte yandan  "28 Şubatçıların müebbet hapis talebiyle yargılandığı, brifingli ya da paralel yargının elemanları olup kritik mahkemelerde görev yapan hâkim ve savcıların ihraç ve tutuklamalara muhatap olduğu bir vasatta 28 Şubat tutsakları 20 yıldan uzun bir süredir içeride olup, bu kişilerin anne, baba, eş ve çocukları ise halen cezaevi yollarında mağdur edilmekte olduğundan ve çoğunluğu işkenceli soruşturmalar, üretilmiş ya da darbenin bir diğer ayağını oluşturan kartel medyası tarafından şişirilmiş deliller, önyargılı ve brifingli yargılamalar neticesinde cezaevine girmiş Müslüman mahpusların, 20 yılı bulan sürelerle cezaevlerinde tutulması yaşanan hukuksuzluğu en açık haliyle ortaya sermekte olduğuna vurgu yapılan açıklamada sürekli olarak çeşitli bahanelerle ve ucu açık ileri tarihlere ertelenen bu sorunun çözülmesinin MAZLUMDER için bir onur mücadelesi olduğu ifade edildi.   MAZLUMDER ADANA ŞUbesi'nce yapılan basın açıklamasında son olarak şunlar kaydedildi: "MAZLUMDER olarak, söz konusu hukuksuzluğu kınadığımızı yineliyor, -          Binlerce insanın hayatını karartmış olan 28 Şubat sürecinin ve bu sürecin bütün aktörlerinin aydınlatılmasını; -          28 Şubat sürecindeki siyasi yargı kararlarının iptal edilerek 28 Şubat’ın brifingli-siyasi yargılamalarının yok sayılmasını; -          28 Şubat tutsaklarının hiçbir bahane ya da erteleme olmaksızın serbest bırakılmasını talep ediyoruz."   Mazlumder Adana Şubesi'nce organize edilen basın açıklaması olaysız bir şekilde sona erdi.
MAZLUMDER Adana Şubesi tarafından düzenlenen basın açıklaması etkinliğinde 28 Şubat yargı kararlarının iptal edilmesi çağrısı yapıldı.

MAZLUMDER Adana Şubesi bugün saat 11:00'de Adana İnönü Parkında 28 Şubat yargı mağdurlarına destek olmak maksadı ile bir basın açıklaması düzenledi. 


MAZLUMDER-ADANA ŞUESİ: 28 ŞUBAT'IN BİRİFİNGLİ YARGI KARARLARI İPTAL EDİLSİN!

MAZLUMDER Adana Şube Başkanı Av. Mehmet Ali ÖNAL tarafından okunan basın açıklamasında  "Birilerince bin yıl sürecek, birilerince ise bitti denilen 28 Şubat Darbesi, üzerinden 21 yıl geçmesine rağmen, özellikle cezaevlerinde tutulan Müslüman siyasi mahpuslar ve aileleri için bütün ağırlığıyla devam etmektedir." deniliyor.

 

Öte yandan  "28 Şubatçıların müebbet hapis talebiyle yargılandığı, brifingli ya da paralel yargının elemanları olup kritik mahkemelerde görev yapan hâkim ve savcıların ihraç ve tutuklamalara muhatap olduğu bir vasatta 28 Şubat tutsakları 20 yıldan uzun bir süredir içeride olup, bu kişilerin anne, baba, eş ve çocukları ise halen cezaevi yollarında mağdur edilmekte olduğundan ve çoğunluğu işkenceli soruşturmalar, üretilmiş ya da darbenin bir diğer ayağını oluşturan kartel medyası tarafından şişirilmiş deliller, önyargılı ve brifingli yargılamalar neticesinde cezaevine girmiş Müslüman mahpusların, 20 yılı bulan sürelerle cezaevlerinde tutulması yaşanan hukuksuzluğu en açık haliyle ortaya sermekte olduğuna vurgu yapılan açıklamada sürekli olarak çeşitli bahanelerle ve ucu açık ileri tarihlere ertelenen bu sorunun çözülmesinin MAZLUMDER için bir onur mücadelesi olduğu ifade edildi.

 

MAZLUMDER ADANA ŞUbesi'nce yapılan basın açıklamasında son olarak şunlar kaydedildi:

"MAZLUMDER olarak, söz konusu hukuksuzluğu kınadığımızı yineliyor,

-          Binlerce insanın hayatını karartmış olan 28 Şubat sürecinin ve bu sürecin bütün aktörlerinin aydınlatılmasını;

-          28 Şubat sürecindeki siyasi yargı kararlarının iptal edilerek 28 Şubat’ın brifingli-siyasi yargılamalarının yok sayılmasını;

-          28 Şubat tutsaklarının hiçbir bahane ya da erteleme olmaksızın serbest bırakılmasını talep ediyoruz."

 

Mazlumder Adana Şubesi'nce organize edilen basın açıklaması olaysız bir şekilde sona erdi.

rte2
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve adanagundemi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.