Haber Detayı
10 Ocak 2018 - Çarşamba 18:34 Bu haber 1590 kez okundu
 
MAZLUMDER ADANA ŞUBESİ'NDEN 28 ŞUBAT ÇAĞRISI
MAZLUMDER Adana Şubesi tarafından düzenlenen basın açıklaması etkinliğinde 28 Şubat yargı kararlarının iptal edilmesi çağrısı yapıldı.
SİVİL TOPLUM Haberi
MAZLUMDER ADANA ŞUBESİ'NDEN 28 ŞUBAT ÇAĞRISI

MAZLUMDER Adana Şubesi bugün saat 11:00'de Adana İnönü Parkında 28 Şubat yargı mağdurlarına destek olmak maksadı ile bir basın açıklaması düzenledi. 


MAZLUMDER-ADANA ŞUESİ: 28 ŞUBAT'IN BİRİFİNGLİ YARGI KARARLARI İPTAL EDİLSİN!

MAZLUMDER Adana Şube Başkanı Av. Mehmet Ali ÖNAL tarafından okunan basın açıklamasında  "Birilerince bin yıl sürecek, birilerince ise bitti denilen 28 Şubat Darbesi, üzerinden 21 yıl geçmesine rağmen, özellikle cezaevlerinde tutulan Müslüman siyasi mahpuslar ve aileleri için bütün ağırlığıyla devam etmektedir." deniliyor.

 

Öte yandan  "28 Şubatçıların müebbet hapis talebiyle yargılandığı, brifingli ya da paralel yargının elemanları olup kritik mahkemelerde görev yapan hâkim ve savcıların ihraç ve tutuklamalara muhatap olduğu bir vasatta 28 Şubat tutsakları 20 yıldan uzun bir süredir içeride olup, bu kişilerin anne, baba, eş ve çocukları ise halen cezaevi yollarında mağdur edilmekte olduğundan ve çoğunluğu işkenceli soruşturmalar, üretilmiş ya da darbenin bir diğer ayağını oluşturan kartel medyası tarafından şişirilmiş deliller, önyargılı ve brifingli yargılamalar neticesinde cezaevine girmiş Müslüman mahpusların, 20 yılı bulan sürelerle cezaevlerinde tutulması yaşanan hukuksuzluğu en açık haliyle ortaya sermekte olduğuna vurgu yapılan açıklamada sürekli olarak çeşitli bahanelerle ve ucu açık ileri tarihlere ertelenen bu sorunun çözülmesinin MAZLUMDER için bir onur mücadelesi olduğu ifade edildi.

 

MAZLUMDER ADANA ŞUbesi'nce yapılan basın açıklamasında son olarak şunlar kaydedildi:

"MAZLUMDER olarak, söz konusu hukuksuzluğu kınadığımızı yineliyor,

-          Binlerce insanın hayatını karartmış olan 28 Şubat sürecinin ve bu sürecin bütün aktörlerinin aydınlatılmasını;

-          28 Şubat sürecindeki siyasi yargı kararlarının iptal edilerek 28 Şubat’ın brifingli-siyasi yargılamalarının yok sayılmasını;

-          28 Şubat tutsaklarının hiçbir bahane ya da erteleme olmaksızın serbest bırakılmasını talep ediyoruz."

 

Mazlumder Adana Şubesi'nce organize edilen basın açıklaması olaysız bir şekilde sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MAZLUMDER, ADANA, ŞUBESİ'NDEN, 28, ŞUBAT, ÇAĞRISI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MAZLUMDER ADANA ŞUBESİ'NDEN 28 ŞUBAT ÇAĞRISI
MAZLUMDER ADANA ŞUBESİ'NDEN 28 ŞUBAT ÇAĞRISI
Yorumlar
Haber Yazılımı