Haber Detayı
19 Kasım 2020 - Perşembe 14:43 Bu haber 1689 kez okundu
 
KUTSAL MEKANLARDA YENİDEN "AYYAŞ FESTİVALİ" TAHRİKİ
Adana'da Tarihi mekanları kusmuk ve dışkıları ile kirletme faaliyetlerine "Festival" adını veren üç beş provakatör zübük bu yıl yine aynı rezaleti gerçekleştirmek hevesi ile tanıtımlara başladı.
YAŞAM Haberi
KUTSAL MEKANLARDA YENİDEN

Pandeminin artarak devam ettiği ve toplu namazların bile yasaklandığı bu günlerde kimliği belirsiz bir grup sosyal medya provakatörü Adana'nın huzurunu kaçırmak adına yine iş başında.. 

 

Ulucamii ve Külliyesi, Yağcamii, Hasırpazarı Camii, Memiş Paşa Cami, Caferağa Medresesi ve Mescidi, Kalekapısı Mescidi, Tarihi Büyük Saat kulesi, Tuzhanı ve daha pekçok ecdad yadigarı eserin yeraldığı BÜYÜKSAAT PLATOSUNDA gerçekleştirilmek istenen sözde festival girişimcileri kamuoyundan ve Sivil toplum kuruluşlarından gelen tepkilere hakaret ve tehditlerle cevap veriyor. 
 

Haber Sitemizin Genel Yayın Yönetmeni Hacı Ali Doğan'ın da üyesi olduğu Adana Sivil İnisiyatif Meclisinin etkin protestoları ve kamuoyundan gelen yoğun tepkiler sonucunda geçtiğimiz yıl valilikçe yasaklanan provakatif etkinliğe bu yıl da izin verilmeyeceği bekleniyor.

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Adana İHH ve Adana Sivil İnisiyatif Meclisi Başkanı (ASİM) Mahmut Eraslan, şunları dile getirdi: “Şehrimizin umuma açık ve kutsal mekânlarında Kebap ve Şalgam Festivali kılıfı ile düzenlenen rakı festivali etkinliğinin bu yıl da yapılacağının duyurulmuş olması kamuoyunu sivil toplum kuruluşlarımızı ve halkımızın önemli bir kesimini rahatsız ediyor. Herhangi bir alkollü içeceğin festivalinin yapılması kanunen yasaktır. Ama bu yıl yeniden hareket geçtiler  sosyal medyada 12 Aralık 2020 cumartesi günü ‘Adana rakı festivali’ etkinliği açarak insanları Adana’ya davet ediyorlar.”

Kaynak: Editör: Adana Gündemi
Etiketler: KUTSAL, MEKANLARDA, YENİDEN, "AYYAŞ, FESTİVALİ", TAHRİKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı