Haber Detayı
12 Nisan 2015 - Pazar 00:18 Bu haber 10228 kez okundu
 
ÇELİK: TÜRKİYE IMF'YE BORÇ VEREN ÜLKE OLDU
Bakan Çelik: AK Parti Türkiye'de Sessiz Devrim Yaptı
3 SAYFA Haberi
ÇELİK: TÜRKİYE IMF'YE BORÇ VEREN ÜLKE OLDU

Bakan Ömer Çelik, Adana'nın İmamoğlu İlçesi'nde de Ak Parti Adana Milletvekili adaylarının tanıtım toplantısına katıldı. Burada konuşan Çelik, Türkiye'nin 12 yıl önce IMF'den gelen memurun açıklayacağı müjdeye muhtaç halde olduğunu öne sürdü. 12 yılda 70 yılda yapılamayanları yaptıklarını ileri süren Ömer Çelik, "Türkiye, IMF ye borç veren bir ülke haline geldi. Geçmişte Türkiye'yi kötü yönettiler. Bunda sizin suçunuz yok, devletin suçu yok. Oylarımıza sahip çıkalım. Sandık başından en son biz ayrılalım" dedi. Çelik, adaylara destek de istedi.

Bakan Çelik:
"(Paralel Yapı) Herkes, bu memleketi seven, hangi partiden olursa olsun vatansever insanlar 'iyi ki AK Parti var' dediler. Çünkü tüm bu belalara, siyasi suikast teşebbüslerine karşı AK Partiden başka dimdik duracak başka bir organizasyon yoktu"

- "AK Partililer zaten milletin içinde yaşıyorlar. Diğer partiler milletin içinde bir organizasyonken AK Partililer milletin ta kendisi olan bir organizasyon olarak ortaya çıkıyorlar"

- "AK Parti döneminde tüm ret politikaları, inkar politikaları, asimilasyon politikaları sadece Kürt kimliği için değil, bütün kimlikler için bitirildi" Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, paralel yapıya ilişkin "Herkes, bu memleketi seven, hangi partiden olursa olsun vatansever insanlar 'iyi ki AK Parti var' dediler. Çünkü tüm bu belalara, siyasi suikast teşebbüslerine karşı AK Partiden başka dimdik duracak başka bir organizasyon yoktu" dedi.Çelik, AK Parti Adana milletvekili adaylarının tanıtımı amacıyla AK Parti İl Binasında düzenlenen törende, her seçimin kendileri için düğün, bayram olduğunu, seçim takvimi belli olmasa bile Adana AK Parti teşkilatının yarın seçim olsa 15 dakikada hazırlanabilecek kapasitede olduğunu belirtti.Böyle bir kadro ve teşkilatla seçime gittikleri için son derece mutlu olduklarını belirten Çelik, Bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanlarının teşkilatın önde görünenleri iken esas kahramanların mahalle, belde temsilcileri; bu tip toplantılarda hiç bir şekilde onure edilmeyi beklemeden kendilerine daha çok ön sıralarda değil arka sıralarda yer bulan üyeleri olduğunu kaydetti.Adana'da toplam milletvekili listesinin 10 katı kadar aday adayları olduğunu, çeşitli kademelerde elemeler yapıldığını ve son bir aday listesi oluşturulduğunu ifade eden Çelik, "Kuşkusuz bu aday listesinin bu şekilde olması, adayların içerisinde en kalitelisinin bu liste olduğunu, Adana'da AK Parti'ye en çok hizmet edenlerin bu liste olduğunu ifade etmiyor. Bu listeler kuşkusuz belli bir takdir ve değerlendirme içerisinde seçiliyor. Bu listeye giremeyen arkadaşlarımızın daha az değerli olduğu, daha az çalıştığı gibi bir şey kesinlikle söz konusu değildir. Bir çoğuna ben şahidim" dedi.

Kaynak: (Özel Haber) - adanagundemi.com Editör: Adana Gündemi
Etiketler: Bakan, Çelik, AK, Parti, Türkiyede, Sessiz, Devrim, Yaptı, (2)
Yorumlar
Haber Yazılımı