MD REKLAM
Kahve Kitap
SİVİL TOPLUM Haber Girişi: 24.09.2019 - 03:07, Güncelleme: 26.12.2020 - 09:55

Siyer Vakfı, Hicri 1441 yılını aile yılı ilan etti

 

Siyer Vakfı, Hicri 1441 yılını aile yılı ilan etti

Siyer Vakfı, ailenin kurulması ve korunmasına katkı sağlamak maksadıyla Hicri 1441 yılını ‘Aile Yılı’ olarak ilan ettiklerini duyurdu.
Siyer Vakfı, "Dünyadaki Cennet Aile" temasıyla yıl boyunca ailenin kurulmasına ve korunmasına dair bir dizi çalışma yapacak.   Siyer Vakfı Genel Merkezi resmi sitesinde yaptığı yazılı açıklamada, hicri 1441 yılını "Aile yılı" olarak ilan ettiklerini duyurdu. Yıl boyunca aile yapısının kurulması ve korunmasına yönelik farklı projelere imza atacaklarını belirten vakıf, yapacakları çalışmalardan bazılarını şu şekilde açıkladı:   Aile Medresesi   Ailelerimizi cennetin dünyadaki bir şubesine çevirme adına bilinçlenmeye gayret edilecek olan Aile Medresesi kapsamında Muhammed Emin Yıldırım’ın "Nebevî Örneklikte Aile", Şerafettin Kalay’ın "Aile Fıkhı" ve alanında uzman akademisyenlerin konuk olacağı "Bir Müessese Olarak Aile" konferansları gerçekleştirilecek.   Yurtiçi ve Yurtdışı Konferanslar   Muhammed Emin Yıldırım’ın "En Büyük Nimet Aile" serlevhası altında gerçekleştireceği konferanslar ile günümüzde kurulması her geçen gün geciktirilen ailenin, kurulması ve korunması adına sorumluluklarımız konuşulacak. "En Büyük Nimet Aile" programları Hicri 1441 Aile Yılı boyunca yurtdışında ve Anadolu’nun çeşitli illerinde halka açık olarak düzenlenecek olan konferanslarla icra edilecek.   Cennet Bizim Evimizde   "Cennet Bizim Evimizde" programları ile aile gibi önemli bir kurumu idame ettirebilme adına Kur’an ve Sünnet çerçevesinde bilinçlenme hedefleniyor.   Aile Danışmanlığı Konferansları   Hicri 1441 Aile Yılı programları kapsamında Siyer Vakfı Hanımlar Komisyonu tarafından hanımlara özel bir dizi konferans düzenlenecek. Gerçekleştirilecek programlarla eşlerin birbirlerine karşı sorumlulukları, akraba ilişkileri, ebeveynlerin çocuklarıyla iletişimi gibi aileye dair birçok konuda bazı temel kaideleri konuşularak, cennetin şubesi evlerimiz için bilinçlenmeye gayret edilecek.   Sümeyra Bint-i Ubeyd Hanım Akademisi   Ankara Siyer Derneğinde düzenlenecek olan ve 22 dersten oluşan programda çocuk psikolojisinden evliliğe, aile psikolojisinden doğuma ve emzirmeye kadar birçok konuda hanımların desteklenmesi ve geliştirilmesi hedeflenmektedir.   Âlemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması   Siyer Vakfının Peygamber (Sallalahu Aleyhi Vesellem)’e ithaf edilmiş olmasıyla, Türkiye’de ve dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan Âlemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışmasının bu seneki teması, Hicri 1441 Aile Yılı münasebetiyle "Aile" olarak belirlendi.   Siyer Yayınları tarafından hazırlıkları tamamlanarak yayımlanan Aile temalı matbu eserlerin yanı sıra, yıl boyunca icra edilecek tüm programlar dijital ortama aktarılarak www.siyertv.com internet sitesi üzerinden ilgililerin istifadelerine sunulacak.   
Siyer Vakfı, ailenin kurulması ve korunmasına katkı sağlamak maksadıyla Hicri 1441 yılını ‘Aile Yılı’ olarak ilan ettiklerini duyurdu.
ucleme

Siyer Vakfı, "Dünyadaki Cennet Aile" temasıyla yıl boyunca ailenin kurulmasına ve korunmasına dair bir dizi çalışma yapacak.

 

Siyer Vakfı Genel Merkezi resmi sitesinde yaptığı yazılı açıklamada, hicri 1441 yılını "Aile yılı" olarak ilan ettiklerini duyurdu. Yıl boyunca aile yapısının kurulması ve korunmasına yönelik farklı projelere imza atacaklarını belirten vakıf, yapacakları çalışmalardan bazılarını şu şekilde açıkladı:

 

Aile Medresesi

 

Ailelerimizi cennetin dünyadaki bir şubesine çevirme adına bilinçlenmeye gayret edilecek olan Aile Medresesi kapsamında Muhammed Emin Yıldırım’ın "Nebevî Örneklikte Aile", Şerafettin Kalay’ın "Aile Fıkhı" ve alanında uzman akademisyenlerin konuk olacağı "Bir Müessese Olarak Aile" konferansları gerçekleştirilecek.

 

Yurtiçi ve Yurtdışı Konferanslar

 

Muhammed Emin Yıldırım’ın "En Büyük Nimet Aile" serlevhası altında gerçekleştireceği konferanslar ile günümüzde kurulması her geçen gün geciktirilen ailenin, kurulması ve korunması adına sorumluluklarımız konuşulacak. "En Büyük Nimet Aile" programları Hicri 1441 Aile Yılı boyunca yurtdışında ve Anadolu’nun çeşitli illerinde halka açık olarak düzenlenecek olan konferanslarla icra edilecek.

 

Cennet Bizim Evimizde

 

"Cennet Bizim Evimizde" programları ile aile gibi önemli bir kurumu idame ettirebilme adına Kur’an ve Sünnet çerçevesinde bilinçlenme hedefleniyor.

 

Aile Danışmanlığı Konferansları

 

Hicri 1441 Aile Yılı programları kapsamında Siyer Vakfı Hanımlar Komisyonu tarafından hanımlara özel bir dizi konferans düzenlenecek. Gerçekleştirilecek programlarla eşlerin birbirlerine karşı sorumlulukları, akraba ilişkileri, ebeveynlerin çocuklarıyla iletişimi gibi aileye dair birçok konuda bazı temel kaideleri konuşularak, cennetin şubesi evlerimiz için bilinçlenmeye gayret edilecek.

 

Sümeyra Bint-i Ubeyd Hanım Akademisi

 

Ankara Siyer Derneğinde düzenlenecek olan ve 22 dersten oluşan programda çocuk psikolojisinden evliliğe, aile psikolojisinden doğuma ve emzirmeye kadar birçok konuda hanımların desteklenmesi ve geliştirilmesi hedeflenmektedir.

 

Âlemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması

 

Siyer Vakfının Peygamber (Sallalahu Aleyhi Vesellem)’e ithaf edilmiş olmasıyla, Türkiye’de ve dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan Âlemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışmasının bu seneki teması, Hicri 1441 Aile Yılı münasebetiyle "Aile" olarak belirlendi.

 

Siyer Yayınları tarafından hazırlıkları tamamlanarak yayımlanan Aile temalı matbu eserlerin yanı sıra, yıl boyunca icra edilecek tüm programlar dijital ortama aktarılarak www.siyertv.com internet sitesi üzerinden ilgililerin istifadelerine sunulacak. 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve adanagundemi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.