MD REKLAM
Kahve Kitap
Haber Girişi: 09.08.2019 - 00:18, Güncelleme: 26.12.2020 - 09:55

YÜREĞİR'DE KURBAN KESİM VE SATIŞ YERLERİ

 

YÜREĞİR'DE KURBAN KESİM VE SATIŞ YERLERİ

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ''İsteyen vatandaşımız kendi kurbanını kesim noktalarında ücretsiz kesebilecektir. Bayram süresince belediye hizmetleri aralıksız sürecektir.”dedi.
ADANA GÜNDEMİ- Yüreğir Belediyesi sınırları içerisinde 5 merkezde kurban satışı, 16 merkezde ise kesim alanı belirlendiğini Kurban kesecek vatandaşlarımız öncelikle sağlık ve çirkin görüntülerin yaşanmaması açısından cadde ve sokaklarda kesim yapmaması gerektiğini belirterek. Kesim noktalarında her türlü alt yapı ve belediye hizmetleri verildiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ''İsteyen vatandaşımız kendi kurbanını kesim noktalarında ücretsiz kesebilecektir. Bayram süresince belediye hizmetleri aralıksız sürecektir.”dedi.   Sokaklarda yaşanan çirkin görüntülerin artık yaşanmaması için vatandaşların da daha duyarlı olması gerektiğini belirten Başkan Kocaispir Yüreğir Belediyesi’nce belirlenen kurban kesim noktalarında her türlü önlemin alındığını söyledi.   Yüreğir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Atilla Erdoğan kurban alırken vatandaşların dikkat etmesi gereken hususları şöyle sıraladı: “Öncelikle hayvanların kör, topal olmaması, boynuzlarının kırık olmaması gerekmektedir. Ağız, dil ve ağız çevresinde yara ve şişliklerin olmaması, ayak tırnaklarında yara olmamalıdır. Gözlerinde ve burnunda akıntı olmaması ve tüylerinin parlak olması gerekmektedir. Vatandaşlarımız şüphelendikleri hasta hayvanlar konusunda alo 174 hattını arayabileceklerdir.”şeklinde konuştu.     KURBAN SATIŞ YERLERİ   S.Evler Mah. Devlet Hastanesi Önü   Kışla Mah.Ali Hoşfikirer Stadyumu Önü   AtakentMah.D 400 Karayolu Yanı   Cumhuriyet Mah. İlbey Güneş Cad.   Akdeniz Mah. Eski Hayvan Pazarı Yeri     KURBAN KESİM YERLERİ   Karoto Oto Yıkama                           Yenidoğan Mahallesi 2166 Sokak No 2   Doğankent Oto Yıkama                     Gazipaşa Mah. Doğankent Atatürk Cad. No:32   Orçun Oto Yıkama                            PTT Evleri Mah. Kozan Cad. No 581   İnan Oto Yıkama                               Kışla Mahallesi M. Özhan Bulvarı no 49/A   Alveroğlu Oto Yıkama                      Çamlıbel Mahallesi Zambak Cad. No:1   Civan Oto Yıkama                             Dadaloğlu Mah. 2557 Sk. No; 8   Yaman Oto Yıkama                           Levent Mah.Levent Cad. No:14/A     Arkadaş Oto Yıkama                         Sarıçam mah. 2469 Sokak No.8   Abay Oto Yıkama                              K.hane Mah. Kozan Cad. No;446/C   Fırat Oto Yıkama                               Dadaloğlu Mah. 2560 Sokak No; 48   Adana Balkan Türkleri Yard. Der.    Akıncılar Mah. 3972 Sok. No. 4/a   Efe Lastik ve Oto Yıkama                 PTT Evleri Mah. Mimoza Cad. No 100   Kılıç Oto Yıkama                              Kışla Mah. 4448 Sokak No; 32   Tarsus Eshabı Keyf Hayır Der.         K.Karabekir Mah. Gül Hatmi Cad. No; 79   DR Oto Yıkama                                 S.EyyübiMah. 3809 Sokak No; 24   Gül Oto Yıkama                                Karacaoğlan Mah. 3721 Sokak No; 4
Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ''İsteyen vatandaşımız kendi kurbanını kesim noktalarında ücretsiz kesebilecektir. Bayram süresince belediye hizmetleri aralıksız sürecektir.”dedi.
kurban

ADANA GÜNDEMİ- Yüreğir Belediyesi sınırları içerisinde 5 merkezde kurban satışı, 16 merkezde ise kesim alanı belirlendiğini Kurban kesecek vatandaşlarımız öncelikle sağlık ve çirkin görüntülerin yaşanmaması açısından cadde ve sokaklarda kesim yapmaması gerektiğini belirterek. Kesim noktalarında her türlü alt yapı ve belediye hizmetleri verildiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ''İsteyen vatandaşımız kendi kurbanını kesim noktalarında ücretsiz kesebilecektir. Bayram süresince belediye hizmetleri aralıksız sürecektir.”dedi.

 

Sokaklarda yaşanan çirkin görüntülerin artık yaşanmaması için vatandaşların da daha duyarlı olması gerektiğini belirten Başkan Kocaispir Yüreğir Belediyesi’nce belirlenen kurban kesim noktalarında her türlü önlemin alındığını söyledi.

 

Yüreğir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Atilla Erdoğan kurban alırken vatandaşların dikkat etmesi gereken hususları şöyle sıraladı: “Öncelikle hayvanların kör, topal olmaması, boynuzlarının kırık olmaması gerekmektedir. Ağız, dil ve ağız çevresinde yara ve şişliklerin olmaması, ayak tırnaklarında yara olmamalıdır. Gözlerinde ve burnunda akıntı olmaması ve tüylerinin parlak olması gerekmektedir. Vatandaşlarımız şüphelendikleri hasta hayvanlar konusunda alo 174 hattını arayabileceklerdir.”şeklinde konuştu.

 

 

KURBAN SATIŞ YERLERİ

 

S.Evler Mah. Devlet Hastanesi Önü

 

Kışla Mah.Ali Hoşfikirer Stadyumu Önü

 

AtakentMah.D 400 Karayolu Yanı

 

Cumhuriyet Mah. İlbey Güneş Cad.

 

Akdeniz Mah. Eski Hayvan Pazarı Yeri

 

 

KURBAN KESİM YERLERİ

 

Karoto Oto Yıkama                           Yenidoğan Mahallesi 2166 Sokak No 2

 

Doğankent Oto Yıkama                     Gazipaşa Mah. Doğankent Atatürk Cad. No:32

 

Orçun Oto Yıkama                            PTT Evleri Mah. Kozan Cad. No 581

 

İnan Oto Yıkama                               Kışla Mahallesi M. Özhan Bulvarı no 49/A

 

Alveroğlu Oto Yıkama                      Çamlıbel Mahallesi Zambak Cad. No:1

 

Civan Oto Yıkama                             Dadaloğlu Mah. 2557 Sk. No; 8

 

Yaman Oto Yıkama                           Levent Mah.Levent Cad. No:14/A  

 

Arkadaş Oto Yıkama                         Sarıçam mah. 2469 Sokak No.8

 

Abay Oto Yıkama                              K.hane Mah. Kozan Cad. No;446/C

 

Fırat Oto Yıkama                               Dadaloğlu Mah. 2560 Sokak No; 48

 

Adana Balkan Türkleri Yard. Der.    Akıncılar Mah. 3972 Sok. No. 4/a

 

Efe Lastik ve Oto Yıkama                 PTT Evleri Mah. Mimoza Cad. No 100

 

Kılıç Oto Yıkama                              Kışla Mah. 4448 Sokak No; 32

 

Tarsus Eshabı Keyf Hayır Der.         K.Karabekir Mah. Gül Hatmi Cad. No; 79

 

DR Oto Yıkama                                 S.EyyübiMah. 3809 Sokak No; 24

 

Gül Oto Yıkama                                Karacaoğlan Mah. 3721 Sokak No; 4

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve adanagundemi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.