MD REKLAM
Kahve Kitap
EĞİTİM Haber Girişi: 01.02.2018 - 11:58, Güncelleme: 26.12.2020 - 09:55

Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Örnek Proje!

 

Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Örnek Proje!

Seyhan ilçe Milli eğitim Müdürlüğü Aile Bilim Kültür ve Eğitim Derneği Genel Başkanı, Psikoterapist Adnan Kalkan ile işbirliği yaparak ‘Başarılı Çocuk Eğitiminde Ailenin Rolü’ konulu’ 77 okulda 77 konferans düzenleme planı yaptı.
Eğitimin en temel sacayaklarından biri olan aileler eğitilmeden, çocuk eğitiminin başarıya ulaşması zor görünmektedir. Nitekim eğitimin üç sacayağı eğitimci, aile ve çocuktur. Ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitimcilere mesleki eğitimler verilmektedir. Gerek Milli Eğitim gerekse özel kurum ve kuruluşlar, yazarlar ve konu uzmanları tarafından öğrencilere de seminerler, konferanslar yapılmaktadır. Oysa anne-baba eğitimi yeterli seviyede olmayınca bu sacayağı zayıf kalmakta ve eğitim başarıya ulaşamamaktadır. Adana Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Türkiye’ye örnek teşkil edecek bir proje yürütülmekte. “Bilinçli Aile Mutlu Çocuklar Projesi”   Adana Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “2016-17 Eğitim Öğretim Yılında başladığımız projemizde amaç; bütün velilerimize ulaşmak olsa da kısa vadede 40.000 aileye ulaşmayı hedef edindik. Günümüzde çocukların internet ve televizyon bağımlılığı yaşadığı ve bu bağımlılıktan kurtulmaları için de aile desteğini almaları gerektiğini biliyoruz. Okul tek başına çocuğu yetiştirmekte eksik kalacaktır. Ailelerin de destek vermesi gerekmektedir. Bu nedenle öncelikle ailelerin eğitilmesi şart olmuştur. Nitekim ailenin çocuğa olumlu yaklaşımı, çocuğu kazanmaya vesile olacaktır. 3 yılda 40.000 aileye eğitim vermeyi ve bu projeyi sürekli kılarak bütün velilerimizin çocuk eğitimi almasını hedef ediniyoruz. Ayrıca bu proje kapsamında, velilerimizin eğitimcilerimiz tarafından evlerinde ziyaret edilmesi projenin diğer ayağını oluşturmaktadır. Bu sene Aile Bilim Kültür ve Eğitim Derneği Genel Başkanı, Psikoterapist Adnan Kalkan ile işbirliği yaparak ‘Başarılı Çocuk Eğitiminde Ailenin Rolü’ konulu’ 77 okulda 77 konferans düzenleme planı yaptık. 1. Dönem 34 okulda eğitimimizi tamamladık. 2. Dönem eğitimlerimiz devam edecektir. Velilerimizin eğitim alması noktasında büyük özveri ile gayret gösteren ve velilerimiz tarafından da takdirle karşılanan Psikoterapist ve Aile Eğitim Danışmanı Adnan Kalkan’a da teşekkürlerimizi sunarız.” dedi. Adana Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün bu önemli projesinin Türkiye genelinde yayılmasını temenni ediyoruz.
Seyhan ilçe Milli eğitim Müdürlüğü Aile Bilim Kültür ve Eğitim Derneği Genel Başkanı, Psikoterapist Adnan Kalkan ile işbirliği yaparak ‘Başarılı Çocuk Eğitiminde Ailenin Rolü’ konulu’ 77 okulda 77 konferans düzenleme planı yaptı.
ucleme

Eğitimin en temel sacayaklarından biri olan aileler eğitilmeden, çocuk eğitiminin başarıya ulaşması zor görünmektedir. Nitekim eğitimin üç sacayağı eğitimci, aile ve çocuktur.


Ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitimcilere mesleki eğitimler verilmektedir. Gerek Milli Eğitim gerekse özel kurum ve kuruluşlar, yazarlar ve konu uzmanları tarafından öğrencilere de seminerler, konferanslar yapılmaktadır. Oysa anne-baba eğitimi yeterli seviyede olmayınca bu sacayağı zayıf kalmakta ve eğitim başarıya ulaşamamaktadır. Adana Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Türkiye’ye örnek teşkil edecek bir proje yürütülmekte.

“Bilinçli Aile Mutlu Çocuklar Projesi”

 

Adana Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “2016-17 Eğitim Öğretim Yılında başladığımız projemizde amaç; bütün velilerimize ulaşmak olsa da kısa vadede 40.000 aileye ulaşmayı hedef edindik. Günümüzde çocukların internet ve televizyon bağımlılığı yaşadığı ve bu bağımlılıktan kurtulmaları için de aile desteğini almaları gerektiğini biliyoruz. Okul tek başına çocuğu yetiştirmekte eksik kalacaktır. Ailelerin de destek vermesi gerekmektedir. Bu nedenle öncelikle ailelerin eğitilmesi şart olmuştur. Nitekim ailenin çocuğa olumlu yaklaşımı, çocuğu kazanmaya vesile olacaktır. 3 yılda 40.000 aileye eğitim vermeyi ve bu projeyi sürekli kılarak bütün velilerimizin çocuk eğitimi almasını hedef ediniyoruz. Ayrıca bu proje kapsamında, velilerimizin eğitimcilerimiz tarafından evlerinde ziyaret edilmesi projenin diğer ayağını oluşturmaktadır. Bu sene Aile Bilim Kültür ve Eğitim Derneği Genel Başkanı, Psikoterapist Adnan Kalkan ile işbirliği yaparak ‘Başarılı Çocuk Eğitiminde Ailenin Rolü’ konulu’ 77 okulda 77 konferans düzenleme planı yaptık. 1. Dönem 34 okulda eğitimimizi tamamladık. 2. Dönem eğitimlerimiz devam edecektir. Velilerimizin eğitim alması noktasında büyük özveri ile gayret gösteren ve velilerimiz tarafından da takdirle karşılanan Psikoterapist ve Aile Eğitim Danışmanı Adnan Kalkan’a da teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

Adana Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün bu önemli projesinin Türkiye genelinde yayılmasını temenni ediyoruz.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve adanagundemi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.