MD REKLAM
Kahve Kitap
SİVİL TOPLUM Haber Girişi: 28.08.2016 - 23:04, Güncelleme: 26.12.2020 - 09:55

ULUSAL AİLE SEMPOZYUMU KİTAP OLDU

 

ULUSAL AİLE SEMPOZYUMU KİTAP OLDU

YUVA-KUR Tarafından 14 Mayıs'da gerçekleştirilen Ulusal Aile Sempozyumu sonuç bildirgesi kitaplaştırılarak medya mensuplarına dağıtıldı.
Yuva Kurma ve Aile'yi Koruma Derneği (YUVA-KUR) tarafından Adana Merkez Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında 14 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenen Ulusal Aile Sempozyomu sonuç bildirgesi hakkında bilgi verildi ve katılımcılara konuyla ilgili hazırlanan kitap hediye edildi. YUVA-KUR başkanı Necip Gazel tarafından yapılan basın açıklamasında şöyle denildi; MEDYA, AİLE VE DİN KONULU SEMPOZYUM'A DAİR BASIN AÇIKLAMASI Yuva-Kur’un amacı “toplumda aile odaklı sorunları tespit etmek, uzmanlarına tartıştırmak, ortaya çıkan sonuçları çözüm önerisi olarak karar alıcı iradeye sunmaktır”. Yuva-Kur olarak 14 Mayıs 2016 da ULUSAL AİLE SEMPOZYUMUN da” medya,aile ve din” ilişkisini bilimsel olarak masaya yatırmış ve sonuç bildirgesini kamuoyu ile paylaşmıştık. Üç ay içinde kitaplaştırdığımız tebliğleri Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığına “Adana dan Türkiye ye Çözüm Önerisi “olarak takdim edeceğiz. Meş’um, uğursuz 15 Temmuz ihanet darbesini önlemede medyanın olumlu rolünü milletçe gördük. Medya bu sınavı başarıyla geçmiştir. Hiç bir şey 15 Temmuz öncesi gibi olamaz. Medya için de yeni bir pradigma, köklü bir değişim başlamalı. Bu değişim millet,vatan,din ve aile odaklı olmalı. İslama veaile değerlerimize zarar verici olmamalı. HÜKÜMETE ÇAĞRI Başta TRT kanalları olmak üzere Dinimizin ve Müslüman Türk geleneklerinin esas alındığı Aile hayatını özendirici,aile içi iletişimleri edep içerisinde anlatan” aile dizileri”,(Yunus Emre dizisi gibi)gençlerimize tarih şuuru verici diziler(Diriliş Ertuğrul gibi)çocuklarımız için eğitici ve öğretici milli çizgi filmler Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bütçesinden desteklenmelidir. Yılın aile filmine ödüller verilmeli. MEDYA SÖMÜRGECİLİĞİN ARACI OLMAMALI. Batı Müslümanlarla savaşında önce sinemalarla kendi değerlerini gençlerimize benimsetir, İslami aile değerlerimizi zayıflatarak celladına aşık yaparlar. Yerli medyamız Batı emperyalizmine hizmet edecek yayınlardan kaçınmalıdır. Medya ve din algısı Medya dinle ilgili bir haber yapacağı zaman diyanet işlerine danışmalıdır. Bu sinema sektörü içinde geçerlidir.Diyanet işler başkanlığı medya izleme kurulu oluşturarak medya ve sinema ve dizilerdeki uygun olmayan dini konulardaki senaryoları uygun hale getirmeyi sağlamalı. Sinema ve dizilere sponsor olan firmalar aile değerlerine uygunluk şartını getirmeli. Necip GAZEL Başkan
YUVA-KUR Tarafından 14 Mayıs'da gerçekleştirilen Ulusal Aile Sempozyumu sonuç bildirgesi kitaplaştırılarak medya mensuplarına dağıtıldı.
ucleme

Yuva Kurma ve Aile'yi Koruma Derneği (YUVA-KUR) tarafından Adana Merkez Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında 14 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenen Ulusal Aile Sempozyomu sonuç bildirgesi hakkında bilgi verildi ve katılımcılara konuyla ilgili hazırlanan kitap hediye edildi.

YUVA-KUR başkanı Necip Gazel tarafından yapılan basın açıklamasında şöyle denildi;


MEDYA, AİLE VE DİN KONULU SEMPOZYUM'A DAİR
BASIN AÇIKLAMASI

Yuva-Kur’un amacı “toplumda aile odaklı sorunları tespit etmek, uzmanlarına tartıştırmak, ortaya çıkan sonuçları çözüm önerisi olarak karar alıcı iradeye sunmaktır”.

Yuva-Kur olarak 14 Mayıs 2016 da ULUSAL AİLE SEMPOZYUMUN da” medya,aile ve din” ilişkisini bilimsel olarak masaya yatırmış ve sonuç bildirgesini kamuoyu ile paylaşmıştık. Üç ay içinde kitaplaştırdığımız tebliğleri Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığına “Adana dan Türkiye ye Çözüm Önerisi “olarak takdim edeceğiz.

Meş’um, uğursuz 15 Temmuz ihanet darbesini önlemede medyanın olumlu rolünü milletçe gördük. Medya bu sınavı başarıyla geçmiştir. Hiç bir şey 15 Temmuz öncesi gibi olamaz. Medya için de yeni bir pradigma, köklü bir değişim başlamalı. Bu değişim millet,vatan,din ve aile odaklı olmalı. İslama veaile değerlerimize zarar verici olmamalı.

HÜKÜMETE ÇAĞRI

Başta TRT kanalları olmak üzere Dinimizin ve Müslüman Türk geleneklerinin esas alındığı Aile hayatını özendirici,aile içi iletişimleri edep içerisinde anlatan” aile dizileri”,(Yunus Emre dizisi gibi)gençlerimize tarih şuuru verici diziler(Diriliş Ertuğrul gibi)çocuklarımız için eğitici ve öğretici milli çizgi filmler Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bütçesinden desteklenmelidir. Yılın aile filmine ödüller verilmeli.

MEDYA SÖMÜRGECİLİĞİN ARACI OLMAMALI.

Batı Müslümanlarla savaşında önce sinemalarla kendi değerlerini gençlerimize benimsetir, İslami aile değerlerimizi zayıflatarak celladına aşık yaparlar. Yerli medyamız Batı emperyalizmine hizmet edecek yayınlardan kaçınmalıdır.

Medya ve din algısı

Medya dinle ilgili bir haber yapacağı zaman diyanet işlerine danışmalıdır. Bu sinema sektörü içinde geçerlidir.Diyanet işler başkanlığı medya izleme kurulu oluşturarak medya ve sinema ve dizilerdeki uygun olmayan dini konulardaki senaryoları uygun hale getirmeyi sağlamalı. Sinema ve dizilere sponsor olan firmalar aile değerlerine uygunluk şartını getirmeli.


Necip GAZEL
Başkan

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve adanagundemi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.