MD REKLAM
Kahve Kitap
SİVİL TOPLUM Haber Girişi: 12.04.2016 - 14:31, Güncelleme: 26.12.2020 - 09:55

AFAD SURİYE OKULU ÖĞRETMENLERİNDEN KAMUOYUNA !..

 

AFAD SURİYE OKULU ÖĞRETMENLERİNDEN KAMUOYUNA !..

AFAD Suriye Okulu öğretmenleri kendilerini zan altında bırakan yerel gazeteye cevap verdi.
ADANA GÜNDEMİ- Geçtiğimiz günlerde yerel bir gazetenin Adana insani Yardım Derneği (ADYAR)'ni ve Yönetim Kurulu üyesi Mahmut Eraslan'ı zan altında bırakan bir korsan bir köşe yazısına yer vermesi üzerine AFAD Suriye okulu öğretmenleri ortak bir açıklama yayınlayarak hem Mahmut Eraslan'a hem de ADYAR'a sahip çıktı.  AFAD Suriye Öğretmenlerinin ortak basın açıklamalarında şöyle deniliyor: ADANA AFAD SURİYE OKULU ÖĞRETMENLERİNİN KAMUOYUNA AÇIKLAMASIDIR AFAD Okulu öğretmenlerinin hedefi ilim ve fazileti yaymak olup başka bir gaye taşımamaktadır. AFAD Okulu öğretmenlerine ve Mahmut Eraslan Hocamıza atılan iftiraları da şiddetle kınıyoruz. Atılan bu iftiraları Allah’a havale ettiğimiz gibi bu dünyada da hakkımızı hukuki yollarla arayacağız. Gerçeklerin ortaya çıkmasını istiyoruz. Okulumuz öğretmenleri için söylenen sözlerin hiç bir asli yoktur, yalandır. Şunu bilin ki hakikat hiç bir şekilde örtülemez. Bu iftirayı atanların amaçlarının sadece Mahmut Eraslan olduğunu düşünmüyoruz. Asıl amaç kardeş iki halkın arasında fitne çıkarmaktır. Bir süre önce koordinatörümüz İlhan Yılmaz’a da aynı yöntemle iftira atılmıştı. Bu iftiranın da doğru olmadığı ortaya çıkmıştı. Bu durum aklımıza şu soruyu getirdi: Neden iftiralar AFAD Okulu üzerinden gerçekleşiyor? Bu sorunun cevabını çok merak ediyoruz. Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de “Fitne bir insanı öldürmekten daha kötüdür.” buyuruyor. Biz doğrunun ve kardeş Türk halkının yanındayız. Sizin bizim yanımızda duruşunuzu hiçbir zaman unutmadık ve asla unutmayacağız. Kardeşlerimizin bizim çocuklarımızın eğitimi üzerindeki o bereketli ellerini ve hizmetlerini hiçbir zaman unutmayacağız. Allahu Teâlâ şöyle buyuruyor: “Konuştuğunuz zaman yakınınız bile olsa âdil olun. Allah'a verdiğiniz sözü tutun. İşte bunları Allah size öğüt alasınız diye emretti.” AFAD Okulu öğretmenleri olarak Türkiye Devletine, kardeşimiz olan Türk halkına çok teşekkür ederiz. Ayrıca Adana Valisi Mustafa Büyük’e, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’a ve Sayın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Oflaz’a, ADYAR Derneğine, Mahmut Eraslan Hocamıza ve bize emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Adana AFAD Suriye Okulu Öğretmenleri
AFAD Suriye Okulu öğretmenleri kendilerini zan altında bırakan yerel gazeteye cevap verdi.
ucleme

ADANA GÜNDEMİ- Geçtiğimiz günlerde yerel bir gazetenin Adana insani Yardım Derneği (ADYAR)'ni ve Yönetim Kurulu üyesi Mahmut Eraslan'ı zan altında bırakan bir korsan bir köşe yazısına yer vermesi üzerine AFAD Suriye okulu öğretmenleri ortak bir açıklama yayınlayarak hem Mahmut Eraslan'a hem de ADYAR'a sahip çıktı. 

AFAD Suriye Öğretmenlerinin ortak basın açıklamalarında şöyle deniliyor:


ADANA AFAD SURİYE OKULU ÖĞRETMENLERİNİN KAMUOYUNA AÇIKLAMASIDIR

AFAD Okulu öğretmenlerinin hedefi ilim ve fazileti yaymak olup başka bir gaye taşımamaktadır.

AFAD Okulu öğretmenlerine ve Mahmut Eraslan Hocamıza atılan iftiraları da şiddetle kınıyoruz. Atılan bu iftiraları Allah’a havale ettiğimiz gibi bu dünyada da hakkımızı hukuki yollarla arayacağız. Gerçeklerin ortaya çıkmasını istiyoruz. Okulumuz öğretmenleri için söylenen sözlerin hiç bir asli yoktur, yalandır. Şunu bilin ki hakikat hiç bir şekilde örtülemez.

Bu iftirayı atanların amaçlarının sadece Mahmut Eraslan olduğunu düşünmüyoruz. Asıl amaç kardeş iki halkın arasında fitne çıkarmaktır. Bir süre önce koordinatörümüz İlhan Yılmaz’a da aynı yöntemle iftira atılmıştı. Bu iftiranın da doğru olmadığı ortaya çıkmıştı. Bu durum aklımıza şu soruyu getirdi: Neden iftiralar AFAD Okulu üzerinden gerçekleşiyor? Bu sorunun cevabını çok merak ediyoruz.

Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de “Fitne bir insanı öldürmekten daha kötüdür.” buyuruyor. Biz doğrunun ve kardeş Türk halkının yanındayız. Sizin bizim yanımızda duruşunuzu hiçbir zaman unutmadık ve asla unutmayacağız. Kardeşlerimizin bizim çocuklarımızın eğitimi üzerindeki o bereketli ellerini ve hizmetlerini hiçbir zaman unutmayacağız.

Allahu Teâlâ şöyle buyuruyor:

“Konuştuğunuz zaman yakınınız bile olsa âdil olun. Allah'a verdiğiniz sözü tutun. İşte bunları Allah size öğüt alasınız diye emretti.”

AFAD Okulu öğretmenleri olarak Türkiye Devletine, kardeşimiz olan Türk halkına çok teşekkür ederiz. Ayrıca Adana Valisi Mustafa Büyük’e, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’a ve Sayın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Oflaz’a, ADYAR Derneğine, Mahmut Eraslan Hocamıza ve bize emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.

Adana AFAD Suriye Okulu Öğretmenleri

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve adanagundemi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.