MD REKLAM
Kahve Kitap
SİVİL TOPLUM Haber Girişi: 07.04.2016 - 13:39, Güncelleme: 26.12.2020 - 09:55

Gönüllü STK Temsilcileri Bu Ay Hayırlı İşler Derneği'ne Konuk oldu

 

Gönüllü STK Temsilcileri Bu Ay Hayırlı İşler Derneği'ne Konuk oldu

Adana’da faaliyet gösteren ve ağırlığını İslami kimlikli dernek ve vakıfların oluşturduğu sivil toplum kuruluşları, bu ay Adana Hayırlı İşler Derneği'ne konuk oldu.
Adana’da faaliyet gösteren ve ağırlığını İslami kimlikli dernek ve vakıfların oluşturduğu sivil toplum kuruluşları, birbirlerini daha yakından tanımak, kaynaşmak ve Adana başta olmak üzere ülkemizde ve Dünya'da meydana gelen gelişmelere dair görüş alışverişinde bulunmak maksadı ile sürdürdükleri aylık kahvaltı buluşmalarına devam ediyor. Bu kapsamda 2 Nisan Cumartesi günü Adana Hayırlı İşler derneği’nde gerçekleştirilen buluşmaya Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aykut Gül de iştirak etti. Hayırlı İşler Derneği’nin STK temsilcilerine verdiği kahvaltı ikramının ardından genel istişare toplantısına geçildi.  Burada ilk sözü Hayırlı İşler Derneği Başkanı Ali Rıza Özşahin dernek faaliyetleri hakkında bir sunum yaptı.  Çalışmalarının sadece Adana ile sınırlı olmadığını kaydeden Özşahin Türkiye genelinde ve yurtdışında gerçekleştirdikleri eğitim ve yardım faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Daha sonra toplantının gündem maddelerine geçildi ve STK temsilcileri gündemdeki konular üzerinde görüşlerini ifade ettiler.  Toplantının sonunda bütün dernek ve vakıfların yeni dönemde nasıl bir strateji izlemeleri gerektiğine dair plan ve proje hazırlamak zere bir heyet seçilmesine ve bu heyetin çalışmalarının STK toplantısında masaya yatırılarak değerlendirilmesine karar verildi. Sivil Toplum Kuruluşlarının bir sonraki toplantının 7 Mayıs Cumartesi günü Asımın Nesli Derneği’nde gerçekleştirileceği öğrenildi. Adana’daki Sivil Toplum Kuruluşları yaklaşık iki yıldır her ayın ilk haftası farklı bir dernekte sabah kahvaltısında buluşarak Adana’da, ülkemizde ve Dünya'da meydana gelen gelişmeleri istişare edip atılacak adımlar hakkında görüş alışverişinde bulunuyorlar. Toplantılara ellinin üzerinde Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcisi iştirak ediyor.  
Adana’da faaliyet gösteren ve ağırlığını İslami kimlikli dernek ve vakıfların oluşturduğu sivil toplum kuruluşları, bu ay Adana Hayırlı İşler Derneği'ne konuk oldu.
ucleme

Adana’da faaliyet gösteren ve ağırlığını İslami kimlikli dernek ve vakıfların oluşturduğu sivil toplum kuruluşları, birbirlerini daha yakından tanımak, kaynaşmak ve Adana başta olmak üzere ülkemizde ve Dünya'da meydana gelen gelişmelere dair görüş alışverişinde bulunmak maksadı ile sürdürdükleri aylık kahvaltı buluşmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda 2 Nisan Cumartesi günü Adana Hayırlı İşler derneği’nde gerçekleştirilen buluşmaya Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aykut Gül de iştirak etti.

Hayırlı İşler Derneği’nin STK temsilcilerine verdiği kahvaltı ikramının ardından genel istişare toplantısına geçildi.  Burada ilk sözü Hayırlı İşler Derneği Başkanı Ali Rıza Özşahin dernek faaliyetleri hakkında bir sunum yaptı.  Çalışmalarının sadece Adana ile sınırlı olmadığını kaydeden Özşahin Türkiye genelinde ve yurtdışında gerçekleştirdikleri eğitim ve yardım faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Daha sonra toplantının gündem maddelerine geçildi ve STK temsilcileri gündemdeki konular üzerinde görüşlerini ifade ettiler.  Toplantının sonunda bütün dernek ve vakıfların yeni dönemde nasıl bir strateji izlemeleri gerektiğine dair plan ve proje hazırlamak zere bir heyet seçilmesine ve bu heyetin çalışmalarının STK toplantısında masaya yatırılarak değerlendirilmesine karar verildi.

Sivil Toplum Kuruluşlarının bir sonraki toplantının 7 Mayıs Cumartesi günü Asımın Nesli Derneği’nde gerçekleştirileceği öğrenildi.

Adana’daki Sivil Toplum Kuruluşları yaklaşık iki yıldır her ayın ilk haftası farklı bir dernekte sabah kahvaltısında buluşarak Adana’da, ülkemizde ve Dünya'da meydana gelen gelişmeleri istişare edip atılacak adımlar hakkında görüş alışverişinde bulunuyorlar. Toplantılara ellinin üzerinde Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcisi iştirak ediyor.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve adanagundemi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.