Ülkemizin en büyük evcil hayvan mağazası olan tcremix.org sitemizde kedi veya köpek besleyenler için hayatlarını kolaylaştıracak çok sayıda ürün bulunuyor. Bunların en başında mamalar geliyor eğer köpek besliyorsanız köpek maması başta olmak üzere yavru köpek maması, yaşlı köpek maması, light köpek maması, tahılsız köpek maması, konserve köpek yaş mama ürünlerini bulabileceğiniz gibi köpek sağlık ürünleri, köpek ödülleri, köpek bakım ürünleri, köpek aksesuarları, köpek mama su kapları, köpek oyuncakları, köpek eğitim ürünleri, köpek tasmaları gibi işlerinizi kolaylaştıracak çok sayıda ürünü bulabilirsiniz. Kedi besleyen arkadaşlar başta kedi maması ana kategorimiz olmak üzere konserve kedi yaş maması, yavru kedi konserve maması, yavru kedi maması, kısırlaştırılmış kedi maması, yaşlı kedi maması, yetişkin kedi maması, light diyet kedi maması kategorilerimizi ziyaret ederek kedinizin temel beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilirisiniz. Diğer yandan ihtiyaç duyabileceğiniz diğer ürünleri kedi ödülleri, kedi tuvaletleri, kedi oyuncakları, kedi vitaminleri, kedi kumu, kedi aksesuarları, kedi bakım ürünleri, kedi mama su kapları ana kategorilerimizden bulabilirsiniz. Ayrıntılı armaa için alt kategorilerimize de göz atmanızda fayda var. Türkiye 'nin en büyük online pet shop mağazası tcremix.org sitemize hepiniz davetlisiniz.
Kahve Kitap
ASAYİŞ (AA) - Anadolu Ajansı | Haber Girişi: 27.02.2022 - 01:29, Güncelleme: 27.02.2022 - 02:07

Adana Valiliğinden hurda ve atıl araçlara ilişkin açıklama:

 

Adana Valiliğinden hurda ve atıl araçlara ilişkin açıklama:

Adana Valiliğinden hurda ve atıl araçlara ilişkin açıklama:
ADANA (AA) - Adana Valiliği, trafikten men edilerek alıkonulan ancak sahipleri tarafından 6 ay içinde teslim alınmayan veya aranmayan araçların Milli Emlak Müdürlükleri vasıtasıyla satılacağını bildirdi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kentteki cadde, sokak, meydan gibi kamunun ortak kullanım alanlarına ya da özel mülkiyete konu yerlere uzun süreli bırakılan, terk edilmiş, hurda, atıl, buluntu, hasara uğramış, kullanılamaz hale gelmiş araçların, oluşturdukları görüntü ve çevre kirliliğinin yanı sıra patlama, yanma, uyuşturucu-uyarıcı madde saklanılması-kullanılması, kamu düzeni ve güvenliğini tehdit edici bir hal aldığının görüldüğü belirtildi. Bu araçlarla ilgili düzenleme yapılmasının, araçların belli alanlarda toplanmasının ve geri dönüşüme kazandırılmasının büyük önem taşıdığı ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi: "5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 'Çevreyi kirletme' başlıklı 41/6 maddesince; 'Kullanılamaz hale gelen motorlu kara veya deniz nakil araçlarını ya da bunların mütemmim cüzlerini sokağa veya kamuya ait sair bir yere bırakan kişiye 2022 yılı güncel 1480 Türk Lirası idari para cezası verilir ve bunların kaldırılmasına ilişkin masraf da kişiden ayrıca tahsil edilir.' 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 128. ve Yönetmeliğinin 174. maddesince 'Yolu kullananları uzun süre etkileyecek şekilde park edilmiş, terkedilmiş veya hasara uğramış araçların kaldırılıp götürülmesine trafik zabıtası yetkilidir.' Hurda depo alanları veya yediemin otoparklarında muhafaza altına alınacak ve Karayolları Trafik Kanununun Ek 14. maddesi kapsamında buluntu olması nedeniyle veya bu kanun hükümleri gereğince trafikten men edilerek alıkonulan ancak sahipleri tarafından 6 ay içinde teslim alınmayan veya aranmayan araçların Milli Emlak Müdürlükleri vasıtasıyla satımı yapılacaktır."
Adana Valiliğinden hurda ve atıl araçlara ilişkin açıklama:

ADANA (AA) - Adana Valiliği, trafikten men edilerek alıkonulan ancak sahipleri tarafından 6 ay içinde teslim alınmayan veya aranmayan araçların Milli Emlak Müdürlükleri vasıtasıyla satılacağını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kentteki cadde, sokak, meydan gibi kamunun ortak kullanım alanlarına ya da özel mülkiyete konu yerlere uzun süreli bırakılan, terk edilmiş, hurda, atıl, buluntu, hasara uğramış, kullanılamaz hale gelmiş araçların, oluşturdukları görüntü ve çevre kirliliğinin yanı sıra patlama, yanma, uyuşturucu-uyarıcı madde saklanılması-kullanılması, kamu düzeni ve güvenliğini tehdit edici bir hal aldığının görüldüğü belirtildi.

Bu araçlarla ilgili düzenleme yapılmasının, araçların belli alanlarda toplanmasının ve geri dönüşüme kazandırılmasının büyük önem taşıdığı ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 'Çevreyi kirletme' başlıklı 41/6 maddesince; 'Kullanılamaz hale gelen motorlu kara veya deniz nakil araçlarını ya da bunların mütemmim cüzlerini sokağa veya kamuya ait sair bir yere bırakan kişiye 2022 yılı güncel 1480 Türk Lirası idari para cezası verilir ve bunların kaldırılmasına ilişkin masraf da kişiden ayrıca tahsil edilir.' 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 128. ve Yönetmeliğinin 174. maddesince 'Yolu kullananları uzun süre etkileyecek şekilde park edilmiş, terkedilmiş veya hasara uğramış araçların kaldırılıp götürülmesine trafik zabıtası yetkilidir.' Hurda depo alanları veya yediemin otoparklarında muhafaza altına alınacak ve Karayolları Trafik Kanununun Ek 14. maddesi kapsamında buluntu olması nedeniyle veya bu kanun hükümleri gereğince trafikten men edilerek alıkonulan ancak sahipleri tarafından 6 ay içinde teslim alınmayan veya aranmayan araçların Milli Emlak Müdürlükleri vasıtasıyla satımı yapılacaktır."

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve adanagundemi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.