Kahve Kitap
YAŞAM Haber Girişi: 23.09.2021 - 18:03, Güncelleme: 23.09.2021 - 18:03

"HERŞEY ÇOCUKLAR İÇİN"

 

"HERŞEY ÇOCUKLAR İÇİN"

Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, özel kreşler, gündüz bakımevleri ve çocuk kulüpleri kuruluş müdürleri ile “Her Şey Çocuklar İçin” başlıklı konferansta bir araya geldi.
“Her Şey Çocuklar İçin” Adana Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Nevzat Özer başkanlığında, Ramazanoğlu Konferans Salonunda, düzenlenen konferansa, Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Fatoş Bulut Ateş, Uzman Aile Danışmanı Adnan Kalkan ve Adana Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları Dernek Başkanı Melike Yağ konuşmacı olarak katıldı. Konferansın açılış konuşmasını Adana Aile ve Sosyal politikalar il müdürü ve aynı zamanda Psikolojik Danışman olan Nevzat Özer yaptı. Özer konuşmasında;  “Kişiliğin oluşmasında önemli rol oynayan 0-6 yaş grubu çocuklarımız sizlere emanet, çocuklarımızın gelişimi açısından kreş ve gündüz bakımevi personeli uzmanlarımızın görevi büyük. Bizler uzman ekiplerimizle sizlere destek olmak için her zaman yanınızdayız.  Bugün de sizlere destek olması amacı ile iki ana konferans başlığı belirledik. İlk konumuz olan çocukların ihmal ve istismarına istinaden; yarınlarımız olan çocuklarımıza uygulanan kötü muamelenin, aynı zamanda uzun vadede toplumu da tehdit eden bir durum haline gelmekte olduğunun bilincindeyiz. Aile içi şiddet ve çocuk istismarını önlemede en önemli araç eğitim; konusunda uzman ekibim bu konuda, toplumun farklı kesimlerine sık sık eğitimler düzenliyor. İkinci konumuz ise günlük hayatımızın her aşamasını kolaylaştıran teknolojinin hızla gelişmesi ve erişilebilir olmasının beraberinde ‘teknoloji bağımlılığı’ gibi bazı risk faktörlerini getirmesi ve bu faktörlerin belirlenerek çocuklarımız için gereken önlemin alınması hakkında, bu konuda farkındalık oluşmasını ve teknolojinin bilinçli kullanımının teşvikini destekliyoruz. Her iki konu da değerlerimizin korunması, çocuklarımızın gelişimi ve geleceği açısından önemli.  Her şey çocuklar için.” dedi. Konferans, Adana Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları Dernek Başkanı Melike Yağ’ın teşekkür konuşmasının ardından Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Fatoş Bulut Ateş’in katılımcılara, “Çocuklarda İhmal ve İstismar” konulu sunumu ile devam etti. Uzman Aile Danışmanı Adnan Kalkan ise çağımızın en büyük sorunlarından olan “Teknoloji Bağımlılığı ve Bilinçli Medya Kullanımı” konusunda bilgilendirmede bulundu. Etkinlik sonunda katılımcıların soruları yanıtlanarak, öneri ve görüşleri dinlendi
Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, özel kreşler, gündüz bakımevleri ve çocuk kulüpleri kuruluş müdürleri ile “Her Şey Çocuklar İçin” başlıklı konferansta bir araya geldi.

“Her Şey Çocuklar İçin”

Adana Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Nevzat Özer başkanlığında, Ramazanoğlu Konferans Salonunda, düzenlenen konferansa, Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Fatoş Bulut Ateş, Uzman Aile Danışmanı Adnan Kalkan ve Adana Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları Dernek Başkanı Melike Yağ konuşmacı olarak katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını Adana Aile ve Sosyal politikalar il müdürü ve aynı zamanda Psikolojik Danışman olan Nevzat Özer yaptı. Özer konuşmasında;  “Kişiliğin oluşmasında önemli rol oynayan 0-6 yaş grubu çocuklarımız sizlere emanet, çocuklarımızın gelişimi açısından kreş ve gündüz bakımevi personeli uzmanlarımızın görevi büyük. Bizler uzman ekiplerimizle sizlere destek olmak için her zaman yanınızdayız.  Bugün de sizlere destek olması amacı ile iki ana konferans başlığı belirledik. İlk konumuz olan çocukların ihmal ve istismarına istinaden; yarınlarımız olan çocuklarımıza uygulanan kötü muamelenin, aynı zamanda uzun vadede toplumu da tehdit eden bir durum haline gelmekte olduğunun bilincindeyiz. Aile içi şiddet ve çocuk istismarını önlemede en önemli araç eğitim; konusunda uzman ekibim bu konuda, toplumun farklı kesimlerine sık sık eğitimler düzenliyor. İkinci konumuz ise günlük hayatımızın her aşamasını kolaylaştıran teknolojinin hızla gelişmesi ve erişilebilir olmasının beraberinde ‘teknoloji bağımlılığı’ gibi bazı risk faktörlerini getirmesi ve bu faktörlerin belirlenerek çocuklarımız için gereken önlemin alınması hakkında, bu konuda farkındalık oluşmasını ve teknolojinin bilinçli kullanımının teşvikini destekliyoruz. Her iki konu da değerlerimizin korunması, çocuklarımızın gelişimi ve geleceği açısından önemli.  Her şey çocuklar için.” dedi.

Konferans, Adana Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları Dernek Başkanı Melike Yağ’ın teşekkür konuşmasının ardından Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Fatoş Bulut Ateş’in katılımcılara, “Çocuklarda İhmal ve İstismar” konulu sunumu ile devam etti.

Uzman Aile Danışmanı Adnan Kalkan ise çağımızın en büyük sorunlarından olan “Teknoloji Bağımlılığı ve Bilinçli Medya Kullanımı” konusunda bilgilendirmede bulundu.

Etkinlik sonunda katılımcıların soruları yanıtlanarak, öneri ve görüşleri dinlendi

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve adanagundemi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.