Haber Detayı
10 Ocak 2018 - Çarşamba 21:25 Bu haber 9380 kez okundu
 
10 OCAK KUTLU OLSUN YENİ MEDYA UNUTULMASIN
TÜGİYAD Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Ali Doğan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Münasebeti ile yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. Doğan açıklamasında Yeni Medya Mensuplarının böyle özel günlerde bile hatırlanmadığını ifade etti.
MEDYA Haberi
10 OCAK KUTLU OLSUN YENİ MEDYA UNUTULMASIN

ADANA GÜNDEMİ-

 

TÜGİYAD: ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ TEBRİK EDİYORUZ

 

Tüm Gazeteciler İnternet Medyası Yayıncılar ve Yazarlar Derneği (TÜGİYAD) Başkanı Hacı Ali Doğan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebeti ile yayınladığı kutlama mesajında internet medyası çalışanlarının en temel haklarından biri olan “basın mensubu statüsünde tanınma ve basın kartı edinme” konusundaki haklarının geciktirilmeden verilmesi çağrısında bulundu.

 

Doğan yayınladığı yazılı mesajda şunları kaydetti:

“Öncelikle bütün meslektaşlarımın özel günlerini tebrik ediyorum. Gazetecilik mesleği halkın haber alma hakkını kullanmasına hizmet eden önemli bir faaliyettir. Günümüzde basılı yayının yerini artık internet medyası almış ve insanlar yaşanan gelişmelerden anında haberdar olabilmektedir. Ancak böylesine önemli bir medya faaliyeti içinde bulunan basın emekçileri maalesef  basın mensubu olarak dahi görülmemekte ve yasalardaki eksiklikler nedeni ile mağdur olmaktadırlar.

 

İnternet Medyası emekcileri sektörün en hızlı haber üreten bireyleridirler. Ayrıca iç ve dış siyasi gelişmelerin yönünü süratle değiştirebilecek stratejik bir gayret ortaya koymaktadırlar. Gelişen teknoloji ile birlikte artık “yeni medya” diye bir sektör oluşmuş olmasına rağmen maalesef bunu siyasi erkân göz ardı etmekte ve internet medyasının sorunlarına maalesef duyarsız davranmaktadırlar.

 

Sonuç olarak İnternet Medyası mensuplarının hak ettiği yeri almalarının zamanının çok geciktiğini ve biran önce değerlerinin anlaşılmasının elzem olduğu düşüncesi ile bütün meslektaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyorum.”

Kaynak: Editör: Adana Gündemi
Etiketler: 10, OCAK, KUTLU, OLSUN, YENİ, MEDYA, UNUTULMASIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı